ن والقلم و مایسطرون

این خبرگزاری همزمان با نیمه شعبان در سال 85  فعالیت آزمایشی خود را با هدف کمک به رشد ، پویایی و شکوفایی " اقتصاد ملّی " آغاز کرده و پس از آن در 17 اردیبهشت ماه سال 86.  متقارن با 17  ربیع الاول، سالروز ولادت رسول گرامی اسلام(ص) به صورت آزمایشی بر روی شبکه اینترنت قرار گرفت..

این خبرگزاری 29 بهمن ماه  سال 1391 از هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاریها مجوز رسمی دریافت نموده و بعنوان اولین خبرگزاری تخصصی اقتصاد در ایران ، آسیا و خاور میانه فعالیت  می کند.

این رسانه تخصصی برای پاسخگوی مناسب به نیاز مخاطبین فهیم ، فرهیخته و مشکل پسند خود برآن شد متناسب با پیشرفت های فناورانه ، نسخه جدید سایت خود را با کمک بهترین و مجرب ترین مهندسان  و برنامه نویسان داخلی بروز رسانی کرده و همزمان با میلاد باسعادت حضرت رسول اکرم صل الله علیه و آله در سال 95  تحت عنوان " پرتال جامع اقتصاد ایران "  رونمایی کرد.

نسخه جدید خبرگزاری با امکانات فوق العاده، بی نظیر و منحصر بفرد نسبت به سایر رسانه های داخلی با اقبال خوب مخاطبین گرامی بویژه فعالان و تلاشگران و جهادگران عرصه اقتصاد ملی مواجه شده و با انتشار 24 ساعته  قریب به  2000  مطلب از اخبار و رویدادهای  ایران و جهان   را بصورت چند رسانه ای در قالب خبر، گزارش ، تحلیل ،  یادداشت ، جدول و نمودار و ... در محیطی جذاب و کاملا گرافیگی  و ارائه لحظه به لحظه نرخ  سکه، طلا و ارز  ، بورس های داخلی و جهانی ، نفت ، کالاهای اساسی و فلزات گران بها و ... با استفاده از نماگرهای آنلاین  و لحظه ای متصل به درگاه مراجع ذیصلاح داخلی و خارجی توانسته جایگاه خود را بعنوان تنها مرجع رسمی اخبار اقتصادی ایران و جهان برای مخاطبین تثبت کند.

این رسانه تخصصی همچون گذشته درصدد است با همکاری و هماهنگی تنگاتنگ با مراکز علمی ، تحقیقاتی و دانشگاهی و جذب نخبگان ، کارشناسان و کنش گران جدی عرصه اقتصاد و با تعامل و همکاری همه بخش های اقتصادی ( دولتی و غیر دولتی )  به تحقق سیاست های " اقتصاد مقاومتی " بیش از گذشته کمک نموده و گامهای مثبت و مؤثری در راستای رشد، پویایی و شکوفایی " اقتصاد ملّی" بردارد.

خبرگزاری اقتصادی ایران در سال 2012 در اجلاس وزیران فرهنگ کشورهای عضو اکو در پاکستان  موفق به جلب حمایت این سازمان منطقه ای  شده ودر چارچوب تفاهمنامه همکاری با سازمان همکارهای اقتصادی اکو بعنوان رسانه اختصاصی و "خبرگزاری رسمی اکو " انتخاب شده و اولین خبرگزاری داخلی است که موفق به اخذ شناسامه جهانی از سوی سازمان تجارت جهانی شده است.

اداره کل اخبار داخلی : این اداره کل متشکل از گروههای اقتصادی ، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی ، علم و فناوری، دانش بنیان و بخش مالتی مدیا شامل ؛ عکس ، فیلم ، پادکست و اینفوگرافی و ... می باشد

اداره کل اخبار خارجی :  این بخش مانیتورینگ 24 ساعته رسانه های معتبر جهان را  برعهده دارد .

الف -  گروه خبری اکو با هدف پوشش کامل اخبار و گزارشات سازمان همکاریهای اقتصادی اکو.

ب - گروههای خبری شامل آسیا و اقیانوسیه، اروپا و آمریکا و خاورمیانه و آفریقا.

اداره کل اخبار استانها و مناطق آزاد : این خبرگزاری تخصصی  با هدف کمک به رشد و توسعه همه جانبه اقصی نقاط ایران  و معرفی توانمندیها ، ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری استانها  اقدام به را اندازی دفاتر خبری در تمامی استانها نموده است.

 >>  سایر فعالیت ها

* امضای تفاهمنامه همکاری با سازمان همکارهای اقتصادی اکو  

*امضای تفاهمنامه همکاری با وزارت امور اقتصاد و دارایی

*امضای تفاهمنامه همکاری با دانشکده علوم اقتصادی

*همکاری با مراکز علمی ، پژوهشی و  دانشگاهی  معتبر داخلی

*برگزاری نشست ها ، همایش های  تخصصی  در حوزه اقتصاد 

 >>  سایر اقدامات مؤثر

*ایجاد مرکز مطالعات راهبردی اکو

*راه اندازی مرکز مطالعات اقتصاد ایران

*ایجاد باشگاه نخبگان اقتصادی

*تاسیس  باشگاه خبرنگاران اقتصادی اکو

*راه اندازی موسسه رسانه اکو – اکو مدیا  

  *راه اندازی مرکز آموزش اقتصاد و رسانه

 >>  انتشارات کلید طلایی

همچنین خبرگزاری اقتصادی ایران ،  مجوز انتشارات کلید طلایی  هزاره سوم را با هدف انتشار کتاب و آثار مکتوب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد تاکنون بیش از 6  کتاب تالیف ، ترجمه و منتشر کرده است .

>> هفته نامه دانش اقتصاد

  این خبرگزاری در پاسخ به نیاز مخاطبین بویژه فعالان و تلاشگران عرصه اقتصاد موفق شد در اوایل سال 1396 مجوز هفته نامه سیاسی و اقتصادی" دانش اقتصاد" با توزیع سراسری  را از هیات  نظارت بر مطبوعات دریافت بکند.


>> افتخارات

*  اخذ گواهینامه السیتکس از مرکز کیفیت های برتر بعنوان رسانه برتر

*رسانه برتر صنعت چاپ و بسته بندی

*اخذ شناسنامه جهانی از سازمان تجارت جهانی WTO

* انتخاب رسانه مورد وثوق سازمان همکاریهای اقتصادی اکو در اجلاس پاکستان

*  انتخاب خبرگزاری رسمی و انحصاری اکو  در ایران و اعطای نمایندگی رسمی در 10 کشور اکو

 >> میثاق اخلاق حرفه ای   

خبرگزاری اقتصادی ایران  خود را متعهد به رعایت میثاق اخلاق حرفه ای خبرگزاری ها می داند.

 >>  شعار سازمانی و آرمان ما

اقتصاد ایران ، آفتاب حیات بخش رشد و شکوفایی

------------------------------------------------------------------------------------------------------

صاحب امتیاز:    مؤسسه خبرگزاری اقتصادی ایران

مدیر مسئول و سردبیر ارشد :  جناب آقای توحید علیخانلو

ارتباط مستقیم با مدیریت :

Manager@econews.ir
tohid.alikhanlou@gmail.com

 

ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ