نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید مطرح کرد:

جمع‌آوری منابع از مسیر بورس برای تسهیل تولید

اقتصاد ایران: نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: در مصوبه تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها، بحث صندوق پروژه و ورود صندوق توسعه ملی به سرمایه گذاری‌ها در حوزه‌های بالادستی نفت و تسهیل جمع‌آوری منابع از طریق بازار سرمایه به عنوان ابزارهایی برای تسهیل تولید پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  جعفر قادری درباره مصوبه تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها، گفت: یکی از کارهای ماندگار مجلس یازدهم تصویب این قانون است زیرا منابع مالی موردنیاز تولید را می‌توان با اجرای آن تامین کرد، به طور مثال موضوع صندوق‌های تضمین در این مصوبه مطرح شده که کار تامین وثیقه را تسهیل می‌کند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های این مصوبه توسعه دامنه وثایق است به گونه‌ای که تعداد محدود این وثایق به ۳۰ مورد افزایش پیدا کرده است.

بسته‌های سرمایه‌گذاری بی‌نام

وی رتبه‌بندی اعتباری، آژانس‌های جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، بسته‌های سرمایه‌گذاری بی‌نام را از دیگر موضوعات مطرح شده در این قانون برشمرد و در تشریح بسته‌های سرمایه‌گذاری بی‌نام، گفت: در این موضوع دستگاه‌ها مکلف هستند در حوزه‌هایی که امکان جذب سرمایه‌گذاری وجود دارد، تمام اقدامات لازم را انجام دهند و تا زمانی که سرمایه‌گذار بخواهد ورود کند نیازی به پیگیری‌های اداری نداشته باشند. در واقع این موضوع می‌تواند، قدرت تصمیم‌گیری را برای سرمایه‌گذار تسهیل کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان این که در این مصوبه گره‌های تامین مالی تولید باز می‌شود، تصریح کرد: در این طرح بحث صندوق پروژه و ورود صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های بالادستی نفت و تسهیل جمع‌آوری منابع از طریق بازار سرمایه به عنوان ابزارهایی برای تسهیل تولید در این مصوبه پیش‌بینی شده است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ