تشخیص دیابت و فشار خون از روی گرمای صورت

اقتصاد ایران: یک روش مبتنی بر هوش مصنوعی در ترکیب با تصویربرداری گرمایی ابداع شده که قادر به ردیابی وضعیت سلامت فرد و سرعت پیری فرد با توجه به تحلیل الگوهای دمای صورت است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، این فناوری به ردیابی اولیه و تشخیص بیماری های مختلف و همچنین مشکلات پزشکی منجر می شود. در نتیجه افراد می توانند به سرعت درمان دریافت کنند. تحقیق مذکور در دانشگاه پکن چین انجام شده است. محققان در بیانیه مربوط به آن نوشته اند: یخ کردن بینی و گرم شدن گونه ها نشانه های آشکار افزایش فشار خون هستند.

آنها از هوش مصنوعی برای مطالعه رابطه بین الگوهای دمادر بخش های مختلف صورت و بیماری های مزمن مانند دیابت و فشار خون بالا استفاد کردند. به گفته پژوهشگران الگوهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای تحلیل تمایز دما بین مناطق مختلف صورت به کار گرفته شدند. برای انجام تحلیل به یک دوربین گرمایشی نیاز بود تا داده های مربوط به دما را ردیابی کند و سپس یک مدل هوش مصنوعی را با آنها آموزش دهد تا الگوها را به طور دقیق تفسیر کنند. هدف این فناوری کمک به پزشکان است تا با استفاده از روش ساده مبتنی بر هوش مصنوعی و غیر تهاجمی بیماری ها را به سرعت شناسایی کنند.

مولف این تحقیق می گوید: سالمندی یک فرایند طبیعی است اما ابزار ابداعی ما پیر شدن به شیوه سالم را ترویج و به افراد کمک می کند بدون ابتلا به بیماری ها زندگی بهتری داشته باشند. در همین راستا سرعت پیری یکی از ویژگی هایی است که محققان سعی در شناسایی آن دارند زیرا وضعیت سلامت فرد براساس سن بیولوژیکی او و ریسک های سلامتی وی مشخص می شود.

در این پژوهش دمای صورت بیش از 2800 شرکت کننده چینی 21تا 88 ساله بررسی شد. محققان از اطلاعات برای آموزش مدل هوش مصنوعی استفاده کردند که سن گرمایی فرد را پیش بینی می کند. آنها متوجه چند منطقه کلیدی روی صورت مانند بینی، چشمان و گونه ها شدند که دمای آنها به طرز قابل توجهی به سلامت و سن مرتبط است.

همچنین محققان متوجه شدند افراد با فشار خون بالاتر گونه های داغ تری دارند و از سوی دیگر افرادی که دمای منطقه بینی آنها بالا است سن گرمایشی کمتری دارند. از سوی دیگر افراد با اختلالات متابولیکی از نظر گرمایشی زودتر پیر می شوند و دمای ناحیه چشمان آنها بالاتر است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ