رفع چالش‌ فعالان اقتصادی با بسته حمایتی «خادم‌الرضا (ع)»

اقتصاد ایران: معاون وزیر صمت گفت: امروز بسته حمایت از تولید و تجارت خادم الرضا (ع) در راستای تسهیل در تجارت و رفع موانع تولید با حضور وزیر صمت رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، فرشاد مقیمی امروز (یکشنبه ۱۰ تیر ماه) در مراسم روز ملی صنعت و معدن در سالن سران اجلاس، اظهار کرد: بیش از ۱۷ کارگروه و ۱۴ نشست تخصصی با سه هزار نفر ساعت کارشناسی با حضور بخش خصوصی برای تهیه این بسته صرف شده است. این بسته در راستای کاهش هزینه‌های تولید و تجارت و تسهیل در خدمات رسانی تهیه شده است تا چالش‌های پیش روی صنعتگران و تجار و سایر فعالان اقتصادی را برطرف کند.

رئیس ستاد دهه تولید و تجارت تاکید کرد: درصدد هستیم تا در این بسته تولید و تجارت خادم الرضا (ع) شعار سال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم را در بخش صنعت محقق کنیم. این بسته در دولت سیزدهم با همدلی بخش خصوصی و دولتی تهیه و تنظیم شده است.

مقیمی با اشاره به برگزاری برنامه‌های روز ملی صنعت و معدن گفت: امسال در راستای تأیید وزیر صمت تلاش شد تا با مشارکت بخش خصوصی گام برداریم و ستاد دهه تولید و تجارت را با حضور نمایندگان ۱۰ تشکل بخش خصوصی تشکیل دهیم.

توسعه رشد ۱۳ درصدی معدن در برنامه هفتم

همچنین محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران در این مراسم اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات روز تنها، ۴ درصد از کشور ما در اختیار بخش معدن است که در این بخش ۵۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی افزود: باید همه دست به دست یکدیگر دهیم و به رونق تولید در حوزه‌های مختلف به ویژه بخش معدن و استخراج مواد معدنی کمک کنیم. کشور ما از نظر زمین شناسی دارای ساختار خاصی و ظرفیت‌های خوبی است که در این باره سازمان زمین شناسی اطلاعات را ارائه کرده است.

رئیس خانه معدن ایران ادامه داد: کشور ایران در کنار آمریکا و روسیه دارای شرایط خاص معدنی و ظرفیت‌هاست که باید با همراهی بخش دولتی و خصوصی از آن بهره‌برداری شود.

بهرامن با بیان اینکه عوامل بازدارنده‌ای در حوزه معدن وجود دارد، گفت: امروز باید مزیت‌ها شناسایی شود و در برنامه هفتم توسعه رشد ۱۳ درصدی برای معادن تعریف شده است که باید در این زمینه زیرساخت‌ها تأمین شود. ذخایر معدنی در همه کشورها جزو تملک حاکمیتی هستند اگر از این ذخایر استفاده نکنیم خیانت کرده‌ایم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ