مدیرعامل بانک تجارت:

ریال دیجیتال قابلیت استفاده در زنجیره تامین مالی را دارد

اقتصاد ایران: مدیرعامل بانک تجارت گفت: ریال دیجیتال قابلیت استفاده در زنجیره تامین مالی را دارد

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  هادی اخلاقی در آیین رونمایی از ریال دیجیتال در بانک مرکزی درباره اقدامات صورت گرفته برای عملیاتی کردن این طرح گفت: برای ۸۰۰ نفر از پرسنل این بانک، ریال دیجیتال اختصاص داده شده تا مراحل آزمایشی با سرعت بیشتری انجام شود.

 اخلاقی گفت: در جزیره کیش با بازار‌های اصناف و تاکسی‌ها صحبت شده تا مردم بتوانند به صورت پایلوت از ریال دیجیتال برای خرید و پرداخت استفاده کنند تا زمینه توسعه بیشتر آن فراهم شود.

وی ادامه داد: برای ۸۰۰ نفر از پرسنل بانک، ریال دیجیتال اختصاص داده‌ایم تا مراحل آزمایشی با سرعت بیشتری انجام شود. نرم‌افزار پات لایف مربوط به بانک ملت است و خدمات ریال دیجیتال از طریق این نرم افزار ارائه می‌شود.

مدیرعامل بانک تجارت افزود: ریال دیجیتال قابلیت استفاده در زنجیره تامین مالی که به عنوان یکی از ابزار‌های مهم مالی بشمار می‌رود را دارد و برنامه‌هایی داریم تا استفاده از ریال دیجیتال را در تامین مالی زنجیره‌ای توسعه و گسترش دهیم. در بانک تجارت به صورت گسترده طرح‌هایی را برای استفاده از ریال دیجیتال در این زمینه در نظر داریم که در حال تلاش برای عملیاتی کردن آن هستیم.

اخلاقی اظهار داشت: در حال حاضر به صورت آزمایشی فقط جزیره کیش را برای استفاده از ریال دیجیتال انتخاب کرده‌ایم و در صورت صلاحدید بانک مرکزی برنامه‌ای طراحی شده تا از این ابزار در سطوح گسترده‌تر و به خصوص برای اصناف استفاده کنیم.

مدیرعامل بانک تجارت در پایان هم گفت: با پیوستن سایر بازیگران نظام بانکی و توسعه بیشتر ریال دیجیتال امیدواریم پول ریال دیجیتال بانک مرکزی به زودی تمام سیستم پولی و اقتصادی کشور را به یکدیگر متصل کند و خدمات متنوع جدیدی از این طریق ارائه شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ