پیام توماس باخ به مناسب روز جهانی المپیک

اقتصاد ایران: توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک طی پیامی به مناسب گرامیداشت روز جهانی المپیک، تاکید کرد که روز المپیک امسال با قرارگرفتن پیش از المپیک پاریس ۲۰۲۴، ویژه است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  به مناسب روز جهانی المپیک، توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک پیامی صادر کرده است.

در این پیام آمده است:

دوستان المپیکی

ما در روز المپیک؛ خلق جنبش المپیک را توسط موسسمان، پیر دو کوربتن، گرامی می داریم. روز المپیک امسال با قرارگرفتن پیش از المپیک پاریس ۲۰۲۴، ویژه است. با هیجانی فزاینده، ورزشکاران، هواداران، کل جامعه المپیک در سراسر دنیا-تمامی ما-چشم انتظار عصر جدیدی از بازیهای المپیک هستیم: جوانتر، جامعتر، شهری تر، پایدارتر. نخستین المپیک با توازن کامل جنسیتی. نخستین المپیک بصورت کامل همراستا با دستورالعمل المپیکی ما.
در پاریس، ورزشکاران از دستاوردهایشان به الهام می دهند، حیات آنها با تحقق شعار المپیک الهام بخش است: سریعتر، بالاتر، قویتر بایکدیگر.

بازیهای المپیک همیشه پل سازی می کنند و مردم را در صلح و همبستگی گرد هم می آورند. همین، زیبایی ورزش است: الهام بخش ما برای حرکت کردن است، منتهی به بهترینمان می شود، ما سالم حفظ می کند و همگی ما را در کنار یکدیگر قرار می دهد-بعنوان دوست و بعنوان یک اجتماع؛ هرکجا که باشیم و هر راهی که برای حرکت انتخاب کنیم.

در چنین روز ویژه المپیک، بیایید نوعی از شادمانی را که ورزش می تواند به ما دهد جشن بگیریم.

با چنین روح درستی از المپیک، از روز المپیک لذت ببرید. همراه با تمامی شما، مشتاق بسوی بازیهای المپیک پاریس ۲۰۲۴ هستم؛ برای گرامیداشت جشنی فراموش نشدنی از ورزش، برای گرامیداشت انسانیت مشترک ما برای گرامیداشت صلح حرکت کنیم و پاس بداریم.

همچنین امروز (یکشنبه 3 تیر) به مناسبت گرامیداشت روز جهانی المپیک، مراسمی با حضور سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

بهداد سلیمی المپین و عضو هیات اجرایی، مهدی گودرزی عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک و جمعی از مدیران و مسئولان ورزشی و کودکان به همراه خانواده هایشان در این مراسم شرکت داشتند.

پیام توماس باخ در این مراسم قرائت شد. حمل نمادین مشعل المپیک وپرچم بزرگ IOC بخش دیگری از برنامه امروز بود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ