وزیر اسبق راه و شهرسازی:

بنگاه‌داری خصوصی و بازار آزاد مورد توجه قرار گیرد

اقتصاد ایران: ساری- وزیر اسبق راه و شهرسازی داشتن اندیشه قوی، توجه به بنگاهداری خصوصی و بازار آزاد را برای توسعه ایران لازم دانست.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، عباس آخوندی جمعه شب در همایش مشارکت سیاسی برای ایران با بیان اینکه آن‌هایی که کشور را دچار بی دولتی کردند بانی وضع موجود هستند، از ایران به عنوان مهد تمدن بشریت یاد کرد.

وی با عنوان اینکه کسانی با فضاسازی از حضور کشور در کنوانسیون‌های بین‌المللی جلوگیری کردند گفت: بلکه آقایان آنقدر کارشکنی کردند که مبادلات مالی متوقف شود.

آخوندی با عنوان اینکه ایران وقتی توسعه پیدا می‌کند که آغوشش به سمت جوانان باز شود و شهروند درجه یک و دو نداشته باشیم، ادامه داد: پسران و دختران ما باید در فضای آزادانه نفس بکشند و نباید فضای تبعیضی داشته باشیم.

آخوندی تصریح کرد: ما چهارراه جهانی هستیم و در این چهارراه باید فرهنگ و پول در آن در حرکت باشد و باید بنگاهداری خصوصی و بازار آزاد داشته باشیم.

وی تصریح کرد: باید تجارت آزاد را سرلوحه کار قرار دهیم و اندیشه قوی داشته باشیم و در این راه گام برداریم.

آخوندی از ضرورت پایان بخشیدن به رواداری تبعیض رسمی و قانونی در ایران و تقسیم ملت ایران به جامعه شهروندان درجه یک و دو افزود: این امر تنها از رهگذر ایده ایران که بر برابری تمام ایرانیان بنا یافته قابل دستیابی است.

وی بر لزوم تحول به سوی تشکیل دولت ملی مدرن ایران به عنوان نماد اراده ملی ایرانیان و پایان بخشیدن به پدیده چند دولتی و یا بی‌دولتی با رویکرد یک ملت-یک دولت تاکید کرد و گفت: آزادی حرکت در ایران به مثابه چهار راه جهان است و باید ضامن روانی هرگونه حرکت فرهنگی، اجتماعی، نمادین، مالی و کالا در این جاده و چهارراه باشد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ