سند هنرهای نمایشی به تصویب شورای هنر رسید

اقتصاد ایران: محمدمهدی اسماعیلی، گفت: سند هنرهای نمایشی به تصویب شورای هنر رسید، تدوین این سند کار مهمی بود که در صورت تایید نهایی آن در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد ملی تئاتر ایران تأسیس می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  جلسه شورای هنر به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز چهارشنبه (23 خرداد) برگزار شد.

 وزیر فرهنگ در این جلسه با بیان اینکه سند هنرهای نمایشی به تصویب شورای هنر رسید، گفت: تدوین این سند کار مهمی بود که در صورت تایید نهایی آن در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد ملی تئاتر ایران تأسیس می شود.

وی افزود: تدوین چند سند دیگر از جمله سند سینما و هنرهای تجسمی نیز در دست بررسی است؛ سالیان سال است که این اسناد در سند بالادستی مهندسی فرهنگی پیش بینی شده بود.

رئیس شورای هنر تصریح کرد: بحمدالله این فرصت را داریم که این دو سند را به زودی توسط اعضای شورای هنر بررسی کنیم و به همین منظور جلسات شورای هنر به صورت هفتگی برگزار می شود تا مواردی که برای انجام آنها زحمت کشیده شده را قبل از پایان دولت تعیین تکلیف کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: براساس گزارشی که در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی قرائت شد، شورای هنر بیشترین مصوبه را در صحن این شورا به خود اختصاص داده بود که برای ما افتخار است.

وزیر فرهنگ گفت: در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد که بنیاد نظامی تأسیس شود.

اسماعیلی با اشاره به تأسیس شهر جهانی صنایع خلاق فرهنگی، تصریح کرد: تاسیس شهرهای صنایع خلاق فرهنگی مهمترین اقدام دولت در حوزه هنری است.

وی افزود: اساسنامه این شهر باید به تصویب شورای هنر برسد، از زمانی که رئیس جمهور شهید مصوبه شهر جهانی صنایع خلاق را تصویب کردند بیش از هشت مجموعه در کشور (از مشهد و اصفهان گرفته تا قزوین و قم) درخواست داشتند که شهر جهانی صنایع خلاق هنری در شهر آنها تأسیس شود.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه تأسیس شهر جهانی صنایع خلاق فرهنگی تحولی بسیار جدی در فناوری‌های فرهنگی و اقتصاد هنر است، گفت: در صورت تایید نهایی اساسنامه در جلسه آتی شهرهای صنایع خلاق فرهنگی، مهمترین اقدام دولت مردمی در حوزه هنری است و شبیه شهرک‌های صنعتی برای حوزه فرهنگ و هنر محسوب می‌شود.

گفتنی است، اعضای این شورا در این جلسه با بررسی بندهای سند ملی هنر‌های نمایشی به کار تدوین آن پایان دادند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ