آبادیران، پیوند تولید دانش‌بنیان و مردمی‌سازی اقتصاد

اقتصاد ایران: معاون توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی، رویداد ملی آبادیران را یک گام اثرگذار و عملی در تحقق موضوعات دانش بنیان، مردمی سازی اقتصاد و افزایش تولید عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، رضا اسدی فر در افتتاحیه دومین رویداد ملی آبادیران با تسلیت شهادت دکتر رئیسی و همراهان ایشان، نقش رییس‌جمهور شهید در تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در حوزه مردمی سازی اقتصاد گفت: رویداد ملی آبادیران، یک گام اثرگذار و عملی در تحقق موضوعات دانش بنیان، مردمی سازی اقتصاد و افزایش تولید به شمار می‌رود که اگر صحبت های رهبر معظم انقلاب اسلامی را در دو دهه اخیر، تحلیل و واژه کاوی کنیم، دانش‌بنیان، تولید و مردمی سازی قطعا سه عبارت پرتکرار در گفتمان ایشان هستند.

اسدی فرد با بیان این‌که نمایشگاه آبادیران پیونددهنده سه مفهوم مورد تاکید مقام معظم رهبری است، افزود: هر سه مفهوم یادشده، امور پسندیده و توصیه شده در دین مبین اسلام هستند و امیر المومنین حضرت علی علیه السلام، الگوی بارز تولید به شمار می‌روند. دین اسلام به همان میزان که قناعت را توصیه می‌کند، بر اهمیت تولید تاکید دارد زیرا جامعه ای که تولیدش از مصرف‌اش عقب باشد دچار مشکلات متعددی می شود که تورم یکی از این عارضه ها است.

وی ادامه داد: موضوع مردمی سازی اقتصاد نیز همان طور که خداوند می فرمایند یدالله مع الجماعه، امری پسندیده و توصیه شده است. امر دانش بنیان که امروز به یک اولویت اصلی تبدیل شده و همه متفق القول بر اهمیت آن اتفاق نظر دارند، بدون تاکیدات، پیگیری ها و حمایت های رهبر انقلاب محقق نمی شد.

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی بیان کرد: رویداد ملی آبادیران آمده تا این سه کلیدواژه را به هم ارتباط دهد و معاونت علمی در این مسیر خطیر، بدون همکاری و مساعدت و همراهی سایر دستگاه ها توفیق چندانی نخواهد داشت و ضمن قدردانی از همراهی همه دستگاه ها و نهادهای نقش آفرین در برگزاری این رویداد بزرگ و تشکر از تیم دبیرخانه رویداد، برکات و دستاوردهای این رویداد ملی را به روح بلند شهدای خدمت تقدیم می کنیم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ