تحقق بیش از ۲۷ همت سرمایه‌گذاری در قشم

اقتصاد ایران: مدیر جذب سرمایه‌گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم از تحقق بیش از ۲۷ همت و ۱۰۰ میلیون یورو تقاضای سرمایه‌گذاری در این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، مسعود آل عبایی امروز در نشستی با خبرنگاران با اشاره به برگزاری موفق نخستین رویداد بین‌المللی همتایابی اقتصاد دریامحور ایران که به میزبانی قشم برگزار شد، اظهار داشت: قشم از مهمترین مناطق در جهت تحقق اقتصاد دریامحور است و از شاخصه‌ها و ظرفیت‌های ویژه‌ای در این بخش برخوردار است.

وی با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاری از حوزه صنایع دریامحور قشم، خاطرنشان کرد: درحال حاضر از 136 بسته سرمایه‌گذاری موجود در سایت سازمان منطقه آزاد قشم، 10 مورد آن به طور تخصصی در حوزه فعالیت‌های دریامحور طراحی شده است.

مدیر جذب سرمایه‌گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه پایه اصلی سرمایه‌گذاری‌‌ها در قشم بر اساس فعالیت‌های دریامحور است، بیان کرد: سال گذشته یک هزار و 67 تقاضای سرمایه‌‌گذاری به ارزش حدود 30 همت و 512 میلیون یورو در این جزیره داشته‌ایم که از این میزان ارزش، 27 همت و 100 میلیون یورو آن محقق شده است.

آل‌عبایی تصریح کرد: گردشگری، صنایع شیلاتی، نفت و انرژی، صادرات و واردات، بندر و همچنین ساخت و سازهای عمرانی، شاخه‌های اصلی سرمایه‌گذاری در قشم هستند و در این میان سهم سرمایه‌گذاری فعالیت‌های دریامحور قشم بسیار قابل توجه است.

وی ابراز داشت: صنعت دریاپایه مشتمل بر 24 فعالیت است و جزیره جهانی قشم به تنهایی توانایی بهره‌برداری از همه بخش‌های این صنعت را دارد.

مدیر جذب سرمایه‌گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به برنامه‌های این سازمان در جهت جذب سرمایه‌گذاری بیشتر، گفت: با هدف‌گذاری‌های صورت گرفته به دنبال حذف روندهای ادارای اضافی، تسهیل و کوتاه‌سازی فرآیندهای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد قشم در آینده نزدیک هستیم که به طور یقین نقش بسزایی در جهت افزایش سرمایه‌گذاری در این منطقه خواهد داشت‌.

قشم که بزرگ‌ ترین جزیره خلیج فارس است، به دلیل مجاورت با اقیانوس هند، وجود منابع نفت و گاز و واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی و تجهیزات فرا ساحلی و برخورداری از تسهیلات بندری برای کشتی‌‌های بزرگ (در رده پاناماکس) یکی از راهبردی‌ترین جزایر ایران و خلیج فارس است که به دلیل خدمات سوخت‌‌رسانی به کشتی‌‌های عبوری از آبراهه بین‌‌المللی و پارک‌‌های انرژی و زیست فناوری آن شهرتی جهانی دارد.

از سوی دیگر ویژگی‌‌های طبیعی و تاریخی این جزیره، باعث شده قشم به یکی از مقاصد گردشگری اصلی در ایران تبدیل شود.

منطقه آزاد تجاری – صنعتی قشم، حدود 300 کیلومتر مربع از این جزیره را شامل می‌‌شود.

این منطقه به دلیل قرارگیری در نقطه‌‌ای کلیدی از کریدور ترانزیتی شمال - جنوب، دسترسی به کریدور پروازهای بین‌‌المللی شرق - غرب و تسهیلات بندری آن، که به نوعی مکمل بندر شهید رجایی است، نقش پررنگی در تجارت و بازرگانی جهانی دارد.

اهداف و محورهای اصلی فعالیت‌‌های این منطقه آزاد تجاری – صنعتی شامل توسعه و گسترش صنعت ترانزیت و حمل و نقل، گسترش تجارت و خدمات تجاری، صنایع انرژی‌‌ بر، صنایع بیوتکنولوژیک و منابع دریایی، صنایع گردشگری، شیلات و صید صنعتی، خدمات پشتیبان نفت و پارک‌‌های انرژی است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ