دومین خط قرمز وزارت ورزش برای سرپرست‌ها

اقتصاد ایران: وزارت ورزش که پیش از این به صورت تلویحی سرپرست فدراسیون‌ها را از حضور در انتخابات منع کرده بود، ممنوعیت دیگری هم برای آنها لحاظ کرده که مربوط به ماموریت‌های‌شان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،وزارت ورزش در دوره تصدی کیومرث هاشمی، رویکردی نسبت به «سرپرست» فدراسیون‌ها درپیش گرفته که متفاوت از همیشه و ادوار گذشته است.

پیش از این افرادی که به عنوان سرپرست از وزرات ورزش در دوره‌های مختلف حکم می‌گرفتند به اندازه رئیس و دیگر مدیران ورزارت ورزش، در حوزه‌های مختلف آزادی عمل داشتند اما این آزادی در دوره فعلی وزارت ورزش تقلیل پیدا کرده و حتی به محدود شدن آنها در اعزام و سفرهای برون مرزی هم رسیده است.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده که اخیراً هرگونه سفر و مأموریت از طرف فدراسیون و با عنوان سرپرست فدراسیون برای این افراد منع شده است. این مسئله حتی در دستور جلسات شورای برون مرزی وزارت ورزش هم لحاظ می‌شود طوریکه در بررسی‌های این شورا برای تأیید یا رد برنامه درخواستی فدراسیون‌ها جهت اعزام برون مرزی نمایندگان‌شان، با سفر سرپرست مخالفت می‌شود.

حتی در نشست اخیر شورای برون مرزی وزارت ورزش که هفته گذشته برگزار شد نیز با سفر برون مرزی سرپرست یکی از فدراسیون‌ها مخالفت شد.

ممنوعیت اعزام برون مرزی برای سرپرست‌ها در حالی در برنامه وزارت ورزش قرارگرفته است که این وزارتخانه پیش از این به صورت تلویحی مانع از ورود آنها به انتخابات هم شده بود و کماکان این مسیر را ادامه می‌دهد.

کیومرث هاشمی که شهریور سال گذشته به صورت رسمی متصدی وزارت ورزش شد در اولین حکم‌هایی که برای افراد منتخب خود جهت سرپرستی فدراسیون‌ها صادر کرد با به کار بردن عبارت «عدم حضور در فرآیند انتخابات به عنوان داوطلب» به نوعی موضع و مخالفت خود با ورود آنها به انتخابات را اعلام کرد. در همین راستا وزیر ورزش با در پیش گرفتن رویکردی که نسبت به سرپرست فدراسیون دوومیدانی داشت و همچنین خفه کردن سرپیچی سرپرست فدراسیون شطرنج در نطفه به نوعی بر موضع خود و اینکه «سرپرست ها رئیس نمی شوند»، تاکید داشت.

حالا وزارت ورزش با منع کردن سرپرست‌ها برای سفر به نوعی تاکید دوباره دارد بر اینکه «سرپرست» ها مدیران مقطعی برای فدراسیون‌ها هستند که مأموریت شان رتق و فتق امور فدراسیون مربوطه و مهیا کردن شرایط برای برگزاری به موقع انتخابات است؛ آنها نه تنها نباید متقاضی ریاست شوند بلکه دست‌شان به اندازه آنها هم باز نیست و به همین دلیل نمی‌توانند به نمایندگی از فدراسیون خود سفری داشته باشند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ