وزیر ارشاد اعلام کرد:

پیشنهاد برگزاری جشنواره فیلم شانگهای درتهران

اقتصاد ایران: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پیشنهاد عملی برای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی دارم و آن اینکه برگزاری جشنواره فیلم شانگهای در تهران و تشکیل اتحادیه فیلم کشورهای عضو شانگهای است زیرا فیلم و اثر نمایشی همیشه حلقه وصل بوده و هست و می‌تواند اهداف فرهنگیمان را هرچه بهتر و موثرتر به نمایش درآورد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  محمدمهدی اسماعیلی در اجلاس برخط کشورهای عضو شانگهای اظهار کرد: امروز در حالی کنار هم جمع شدیم که دنیا با چالش‌های مختلف فرهنگی، انسانی و اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و یکی از مهم‌ترین آن‌ها چالش فرهنگی و انسانی است، تلاش غرب بر انحراف در فرهنگ تمدنی و پیشرفت در این امور است که با فرهنگ منحرفانه ناشی از غرب خود را جلوه دهند.

وی افزود: این در حالی است که کشورهای عضو شانگهای که امروز نمایندگان آن‌ها در این جلسه حضور داشتند، صاحب فرهنگ ریشه‌داری هستند که از پس همه این فراز و نشیب‌های فرهنگی جان سالم به در برده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید بکوشیم جلوه‌های فرهنگ والای با اصالت کشورهای مشرق زمین و عضو شانگهای که از یک قدمت بالایی برخوردار است را درست و دقیق معرفی کنیم.

اسماعیلی افزود: منشور حقیقی ما قرآن است که می‌فرماید 《ما شما را از یک مرد و زن قرار دادیم و گرامی‌ترین شما با تقواترین شماست》؛ فرهنگ، سنن و آداب مشترک به عنوان رشته‌های ناگسستنی عامل وحدت و اشتراک بین ملت‌ها است و می‌تواند عامل نزدیکی و منشأ ثمرات نیکی باشد.

وی عنوان کرد: چالشی که مردم جهان با آن مواجهند اکنون ظلم رژیم صهیونیستی است که بر همگان آشکار شده و همه ما موظفیم در مقابل این هجمه از وحشی‌گری و قتل عام واکنش نشان دهیم و از تخریب ملت‌ها توسط این رژیم ممانعت کنیم.

وزیر فرهنگ در عین حال تصریح کرد: برای این راهی بهتر از همکاری و تعامل بین کشورهایمان وجود ندارد؛ جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان کشوری با سابقه تمدنی چند هزار ساله آماده همکاری فرهنگی و هنری در قالب کشورهای شانگهای و دو جانبه است.

اسماعیلی افزود: هر کدام از ما نقش مؤثری در تکمیل پازل فرهنگی داریم و هرکدام از ما می‌توانیم مهجوریت و مظلومیت را از سیمای فرهنگی سازمان شانگهای بزداییم.

وی گفت: باید در ابتدا قدرت خودمان را بشناسیم و سپس دنیا را متوجه عظمتمان کنیم. امروز متأسفانه قدرت رسانه‌ای در دست کسانی است که برای منافع خود هر دروغی را منتشر می‌کنند.

وزیر فرهنگ ادامه داد: در پایان پیشنهاد عملی برای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی دارم و آن اینکه برگزاری جشنواره فیلم شانگهای در تهران و تشکیل اتحادیه فیلم کشورهای عضو شانگهای است زیرا فیلم و اثر نمایشی همیشه حلقه وصل بوده و هست و می‌تواند اهداف فرهنگیمان را هرچه بهتر و مؤثرتر به نمایش درآورد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ