مصوبه جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید؛

بانکها حق اقدام حقوقی علیه واحدهای تولیدی را ندارند

اقتصاد ایران: مصوبات یکصد و شصت و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،مصوبات یکصد و شصت و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید طی نامه شماره ۲۷۰۶۸۶۱ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ توسط دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد.

در این مصوبه آمده است: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و در اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و «عطف به بند (۲) مصوبات یکصد و هفتاد و دومین جلسه دبیرخانه ستاد ابلاغی به شماره ۲۳۴۹۱۹۰ مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۶» در خصوص بررسی موضوع واحدهایی که از محل وجوه اداره شده تسهیلات دریافت نموده‌اند پس از استماع نظرات اعضا در نهایت تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

۱-۱- بانک مرکزی و کلیه بانک‌های عامل موظفند واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات از محل وجوه اداره شده که اصل و سود مبلغ تسهیلات دریافتی را به بانک پرداخت نموده‌اند را از سرفصل بدهکاران غیرجاری خارج نموده و کلیه محدودیت‌های آنها را برطرف نمایند.

۱-۲- مقرر شد کلیه بانک‌های عامل نسبت به ارائه لیست بدهکاران تسهیلات اعطایی از محل وجوه اداره شده، (به تفکیک نام شرکت، اصل وام، سود، میزان جرایم) ظرف مدت ۳ ماه به دبیرخانه ستاد تسهیل اقدام نمایند.

۱-۳- مقرر شد پس از دریافت لیست تسهیلات گیرندگان از بانک‌ها و مشخص شدن میزان جرایم تسهیلات پرداختی موضوع پس از دریافت دستورالعمل‌های موجود در کمیته‌های تخصصی ستاد تسهیل مطرح و در صورت نیاز پیشنهاد بخشش جرایم به هیأت وزیران ارسال تا در این خصوص تصمیم‌گیری نهایی توسط هیأت وزیران انجام پذیرد.

۱-۴- بدیهی است تا تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص بانک‌ها اجازه هیچ گونه اقدام حقوقی اجرایی و محدودیت ساز بانکی در خصوص جرایم تسهیلات از محل وجوه اداره شده را نخواهند داشت.

برای مشاهده متن کامل مصوبه اینجا را کلیک کنید.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ