برنامه دور از انتظار بایدن برای توافق جدید با ایران !

اقتصاد ایران: کاخ سفید درحال بررسی توافق هسته‌‌‌ای جدید با ایران در ازای لغو برخی تحریم‌‌‌ های اقتصادی علیه تهران است تا از جنگ تمام عیار در منطقه جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، منبع نزدیک به دولت بایدن به روزنامه بریتانیایی آی ۲۴ اعلام کرد: کاخ سفید در حال بررسی توافق هسته‌‌‌ای جدید با ایران در ازای لغو برخی تحریم‌‌‌ های اقتصادی علیه تهران است تا از جنگ تمام عیار در منطقه جلوگیری کند. دیدگاهی در دولت وجود دارد که رئیس‌جمهور فرصتی را برای آغاز مذاکرات دیپلماتیک با هدف احیای مجدد توافق هسته‌‌‌ای ایران مشاهده می‌‌‌کند.

بر اساس این گزارش، بایدن و آنتونی بلینکن وزیر خارجه به صراحت گفتند، آمریکا به هر طریقی تضمین خواهد کرد ایران هرگز به سلاح هسته‌‌‌ای دست پیدا نخواهد کرد. همچنان استفاده از ابزارهای مختلف برای دستیابی به هدف ادامه دارد و در نهایت، دیپلماسی بهترین راه برای دستیابی به راه‌‌‌حلی پایدار و مؤثر است اما همه گزینه‌‌‌ها نیز روی میز باقی می‌‌‌مانند.

ایران کاملا روشن کرده، قصد ندارد دوباره به اسرائیل حمله کند، مگر اینکه اسرائیل در پاسخ به  عملیات آخر هفته گذشته حمله کند. مسیر دیپلماتیک بهترین راه پیش‌‌‌رو است و منافع هر دو طرف را می‌‌‌توان تامین کرد. بایدن هر کاری که برای جلوگیری از جنگ در خاورمیانه انجام می‌‌‌دهد و توافق هسته‌‌‌ای جدید ایران یکی از راه‌‌‌هایی است که برای دستیابی به آن در نظر گرفته می‌‌‌شود.

هر توافق بین‌‌‌المللی که توانایی ایران برای تولید تسلیحات هسته‌‌‌ای را از بین ببرد و تحریم‌‌‌های مالی را نیز کاهش ‌‌‌دهد، احتمالا اسرائیل را خشمگین می‌‌‌کند و ممکن است مورد مخالفت قرار گیرد. 

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ