سیاستمدار فرانسوی:

تحریم‌ها علیه روسیه اقتصاد اروپا را فلج کرد

اقتصاد ایران: سیاستمدار فرانسوی با اشاره به رشد بیش از حد انتظار اقتصاد روسیه گفت، اروپا قول داده بود اقتصاد روسیه را به زانو درآورد، اما در عوض اقتصاد اروپا فلج شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  «رهبران اروپا با تحریم‌های نادرست و سیاست‌های افراطی خود اقتصاد ما را فلج کردند در حالی که انتظار می‌رود اقتصاد روسیه در سال جاری تقریباً 5 برابر سریع‌تر از اقتصاد فرانسه رشد کند این راسیاستمدار مشهور فرانسوی بیان داشت.فلوریان فیلیپو، رهبر حزب راستگرای میهن پرستان فرانسه روز چهارشنبه به رهبران اتحادیه اروپا تاخت و گفت: تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه در دو سال گذشته به جای دستیابی به هدف مورد نظر در به زانو درآوردن اقتصاد روسیه، آسیب‌های شدیدی به اقتصادهای اروپایی وارد کرده است.

فیلیپو در یک رشته توئیت در شبکه اجتماعی ایکس گفت: این سیاست‌ها(تحریم روسیه) منجر به رکود اقتصادی در سراسر این قاره (اروپا)شد، در حالی که به طور ناخواسته عملکرد اقتصادی روسیه را افزایش داد.

وی افزود: در عوض، آنها (رهبران اروپا) با تحریم‌های نادرست و سیاست‌های افراطی خود اقتصاد ما را فلج کردند در حالی که انتظار می‌رود اقتصاد روسیه در سال جاری تقریباً 5 برابر سریع‌تر از اقتصاد فرانسه رشد کند.

بر اساس تازه‌ترین پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول، انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی فرانسه در سال جاری تنها 0.7 درصد افزایش یابد، که یک تجدیدنظر نزولی نسبت به برآوردهای قبلی است.

از سوی دیگر، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود را برای رشد تولید ناخالص داخلی روسیه از 2.6 درصد به 3.2 درصد برای مدت مشابه تغییر داد.

گزارش صندوق همچنین تاکید می کند که در سال 2023، در حالی که اقتصادهای بزرگ G7 مانند ایالات متحده و ژاپن به ترتیب با نرخ رشد متوسط 2.5 درصد و 1.9 درصد مواجه بودند، کشورهای اروپایی مانند آلمان با کاهش 0.3 درصدی مواجه شدند. پیش بینی ها برای سال 2024 بهبود جزئی را نشان می دهد و انتظار می رود اقتصاد آلمان تنها 0.2 درصد رشد کند.

انتقاد فیلیپو فراتر از ارقام اقتصادی است و به سیاست‌های گسترده‌تر اتحادیه اروپا از جمله پیشنهاد بحث برانگیز برای ایجاد صندوقی جدید در خصوص کاهش اثرات مالی گسترش اتحادیه اروپا می‌پردازد.

گزارش شده است که این پیشنهاد خشم بیشتری را در میان منتقدانی مانند فیلیپو برانگیخته است که آن را باری غیرضروری بر دوش کشورهای عضو و به‌ویژه فرانسه می‌دانند و اتحادیه اروپا را «ماشین دیوانه» توصیف می‌کنند.فیلیپو در اظهارات خود خواستار برکناری فوری مسئولین سیاست‌های تحریمی شد و خواستار رفع تمامی محدودیت های اقتصادی اعمال شده بر روسیه شد.

وی همچنین خواستار تجدید نظر اساسی در مورد عضویت فرانسه در اتحادیه اروپا شد و خروج از اتحادیه را پیشنهاد کرد.
این اظهارات منعکس کننده ناامیدی فزاینده در میان برخی احزاب سیاسی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که ادعا می کنند سیاست های اتحادیه به طور فزاینده‌ای از واقعیت اقتصادی و رفاه شهروندان خود دور شده است.رهبر حزب راستگرای میهن پرستان فرانسه پیش از این نیز گفته بود که اتحادیه اروپا با اعمال تحریم‌ها علیه روسیه، بحران و درگیری را با کل جهان بر می انگیزد اما این جنون باید متوقف شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ