جهاد دانشگاهی به دانش‌بنیان‌ها زمین می‌دهد

اقتصاد ایران: رئیس جهاد دانشگاهی گفت: این نهاد برای تحقق شعار سال زمین و‌ ساختمان در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  ، حسن مسلمی نائینی، رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به شعار سال 1403 با نام "جهش تولید با مشارکت مردم" راه اندازی جهاد دانشگاهی را اقدامی با مشارکت و همراهی مردم خواند و اظهار داشت: همه کارهای بزرگ و شکل گرفتن حماسه هایی نظیر انتخابات، راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس در تاریخ انقلاب با حضور و مشارکت مردم شکل گرفته که نشان دهنده توانمندی بالای مردم در خلق حماسه ها در راستای حفظ استقلال نظام اسلامی است.

وی تعیین عنوان شعار سال با نام جهش تولید با مشارکت مردم را اقدامی هوشندانه و حکمیانه از سوی رهبر انقلاب خواند و گفت: همین طور که در اتفاقاتی از این دست از حضور و مشارکت مردم بهره می گیریم در حوزه های اقتصادی هم باید از توانمندی مردم استفاده کرد.

مسلمی نائینی افزود: جهاددانشگاهی یکی از تولیدکنندگان علم و تبدیل علم به فناوری و به حوزه های تجاری سازی است و اقدامات مهمی را در این خصوص از سال های قبل و سال گذشته با مشارکت انجام داده که شاید از سرعت کافی برخوردار نبوده که با توصیه های رهبر انقلاب در این سال قطعا با سرعت بیشتری پی گرفته خواهد شد تا با استفاده از توانمندی های مردم و توان بخش خصوصی، دانش و تولید علمی به محصول تبدیل شود.

رئیس جهاددانشگاهی با بیان اینکه این نهاد با مشارکت سرمایه گذاران، افراد خیر و بخش خصوصی محصولات زیادی را به تولید انبوه رسانده است، خاطرنشان کرد: به طور مثال در حوزه گیاهان دارویی این کار انجام شد و شرکت مشترکی بین پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی و بخش خصوصی تاسیس شد و به امید خدا در آینده نزدیک شاهد تولید و گیاهان دارویی این شرکت در بازارهای داخلی و خارجی خواهیم بود.

وی اضافه کرد: طرح های ناتمامی در جهاد دانشگاهی وجود دارد که به دلیل عدم بودجه کافی به مرحله اجرا نرسیده است. در تلاشیم با مصوبه هیئت امنا به همت بخش خصوصی آنها را مولد کنیم.

مسلمی نائینی با اشاره به اینکه یکی از توصیه های رهبری آماده کردن زمینه برای فعالیت بخش خصوصی بود، تاکید کرد: دارایی های فیزیکی (زمین و ساختمان) زیادی در جهاددانشگاهی از پیش توسط مدیران پیشکسوتان و جهادگران سابق فراهم شده که این موارد قطعه بندی می شود البته بخشی از این کار انجام شده و در اختیار تولیدکنندگان و صاحبان شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد تا بتوانند محصولات خود را تولید کرده و کشورمان از ثمره این فعالیت ها بهره مند شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ