پرداخت ۴،۷۹۴ همت وام بانکی تا پایان بهمن

اقتصاد ایران: بانک مرکزی در گزارشی اعلام کرد: تا پایان بهمن امسال، ۴ هزار و ۷۹۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده که ۶۱.۱ درصد آن مرتبط با تسهیلات سرمایه در گردش بوده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران بنا به گزارش بانک مرکزی مجموعه شبکه بانکی در ۱۱ ماه ابتدایی امسال ۴ هزارو ۷۹۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرده است که بیش از نصف این تسهیلات مربوط به تسهیلات سرمایه در گردش تولیدی‌ها است.

بنا به اعلام بانک مرکزی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۱۳۱ هزار میلیارد تومان، تسهیلات فرزندآوری ۳۳ هزار و ۷۰۶ میلیارد تومان و تسهیلات قرض الحسنه ضروری ۲۰۵ هزار میلیارد تومان اعطا شده است
همچنین به تسهیلات قرض الحسنه کمیته امداد امام خمینی ۱۴.۳ هزار میلیارد تومان و تسهیلات قرض الحسنه بهزیستی نیز ۴.۱ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
طبق گزارش بانک مرکزی همچنین سهم بخش کشاورزی، ۲۷۶ هزار میلیارد تومان، بخش صنعت و معدن ۱۴۲ هزار میلیارد تومان، بخش مسکن و ساختمان به ۲۱۹ هزار میلیارد تومان، بخش بازرگانی ۳۹۱ هزار میلیارد تومان و بخش خدمات نیز هزار و ۵۷۶ هزار میلیارد تومان بوده است.
بر اساس گزارش بانک مرکزی، تسهیلات سرمایه در گردش ۶۱.۱ درصد کل تسهیلات اعطایی بانک‌ها را به خود اختصاص داده و ارزش این تسهیلات به ۲ هزار و ۹۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و پس از آن، هدف «ایجاد» با ۶۸۴ هزار میلیارد تومان، ۱۴.۳ درصد و هدف «خرید کالای شخصی» با ۸.۱ درصد و اختصاص ۳۸۶ هزار میلیارد تومان به خود بالاترین درصد و ارزش اعطای تسهیلات را دارند.
بانک مرکزی همچنین اعلام کرده این گزارش از سامانه سمات، بر اساس اطلاعات ارسالی بانک‌ها استخراج شده و برگرفته از طبقه بندی ISIC است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ