سخنگوی وزارت خارجه:

مدعیان حقوق بشر دیکتاتور وار عمل کردند

اقتصاد ایران: ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در یادداشتی با اشاره به وضعیت اسف بار تاکید کرد که مدعیان دموکراسی و حقوق بشر در محیط بین‌المللی دیکتاتور وار عمل کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، کنعانی  در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: دموکراسی، حقوق بشر، حقوق بین‌الملل، صلح و امنیت بین‌المللی واژگان پرتکرار در ادبیات دولتمردان کشورهایی است که خود را سرآمد جامعه بین‌المللی و آموزگار دولت‌ها و ملت‌های جهان قلمداد می‌کنند. معهذا در نتیجه عملکرد همین دولت‌ها در اقصی نقاط جهان، این سؤال پرتکرار با فراوانی بسیار، نزد افکار عمومی جهان شکل گرفته است که همین مدعیان چرا در محیط بین‌المللی دیکتاتور وار عمل کرده و همه ادعاهای خویش را در عمل نقض می‌کنند؟! آنهاییکه دائما از لزوم احترام به رأی و نظر ملت‌ها صحبت می‌کنند، چرا در محیط بین‌المللی دولتهای مستقل را تحمل نکرده و رأی و نظر ملتها و دولت‌های برآمده از رأی مردم خود را برنمی‌تابند و حتی برای تنبیه و سرنگونی آنها اقدام می‌کنند؟!

وی در این یادداشت تحت عنوان «نوار غزه و "طشت رسوایی" غرب » ادامه داد: آنهایی که از حقوق، قوانین و مقررات بین‌المللی صحبت می‌کنند، چرا در مجامع و محیط بین‌المللی و سیاست خارجی خود، قوانین و مقررات بین‌المللی را نقض می‌کنند و ارزش‌های دموکراتیک را زیر پا گذاشته و آرای اکثریت قریب به اتفاق کشورها را چه در شورای امنیت و چه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نادیده می‌گیرند؟!

ادامه نوشتار سخنگوی وزارت امور خارجه به شرح زیر است:

«حمایت از رژیم صهیونیستی اعم از سیاسی، اقتصادی، نظامی، مالی، حقوقی و بین‌المللی در حالیکه این رژیم یک هویت نامشروع، تروریست، متهم به جنایت جنگی، نسل‌کُشی، ناقض حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی است، مصداق بزرگترین و بارزترین نقض حقوق بشر و یک رفتار غیردموکراتیک و دیکتاتور گونه در مناسبات بین‌المللی است و دیکتاتورهای محیط بین‌المللی نمی‌توانند خود را الگوی دموکراسی، رعایت حقوق بشر، حافظان و دلسوزان صلح و امنیت بین‌المللی بدانند و به دیگران درس بدهند. 

کشورها و ملتهای دنیا جنگهای داخلی و تحمیلی زیادی را در خاطر دارند که گردانندگان و شکل دهندگان آن، همین کشورهای مدعی حقوق بشر، رأی مردم، صلح و امنیت جهانی و حقوق و قوانین بین‌المللی بوده‌اند. عملکرد این دسته از کشورهای مدعی در قبال جنگ نابرابر 6 ماهه جاری علیه نوار غزه که در اثر اقدام به نسل‌کُشی رژیم صهیونستی، تاکنون بیش از 31 هزار قربانی غیرنظامی برجای گذاشته است، شاخص و نمایه روشنی از میزان پایبندی این مدعیان به شعارهای خویش است. 

در حالیکه افکار عمومی دنیا نسبت به جنایات بی‌سابقه صهیونیست‌ها در غزه به خشم آمده و خواهان اتخاذ اقدامات بازدارنده جهت جلوگیری از استمرار این جنایات و نسل‌کُشی هستند، همان مدعیان همیشگی و پرچمداران دروغین حمایت از امنیت و صلح جهانی و حقوق بشر و قوانین و مقررات آمره بین‌المللی، تاکنون مانع از اتخاذ هر تصمیم حقوقی و اجرایی در مهمترین مرجع امنیتی دنیا علیه این رژیم شده‌اند! 

آنچه بر فلسطین و ملت مظلوم آن خاصه زنان و کودکان این سرزمین در طول تقریبی 6 ماهه اخیر گذشت و آنچه از اشغالگری، ظلم و هزاران جنایت فجیع و غیرقابل روایت در 75 سال گذشته بر این سرزمین مقدس و ساکنان اصیل آن روا داشته شد، طشت رسوایی غرب و نماد روشنی از عدم صداقت مدعیان عمدتا غربی به اصول اولیه انسانی و اخلاقی و نیز حقوق و قوانین بین‌المللی و اصول مندرج در منشور ملل متحد است.»

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ