وزیر نیرو عنوان کرد:

تبادلات برقی ایران و ازبکستان از مسیر ترکمنستان

اقتصاد ایران: وزیر نیرو با بیان اینکه ایران با بیشتر کشور‌های همسایه تبادلات برقی دارد، بر تبادلات برقی ایران و ازبکستان از مسیر ترکمنستان و تقویت روابط در بخش‌های مختلف اقتصادی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با جورابگ میرزا محموداف، وزیر انرژی ازبکستان امروز (دوشنبه، ۱۴ اسفند) دیدار و گفتگو کرد.

وی افزود: در پی مذاکرات متعدد رؤسای جمهور دو کشور مقرر شد، همپای روابط فرهنگی، تاریخی و سیاسی، روابط اقتصادی بین دو کشور ارتقا یاید.

محرابیان با بیان اینکه ازبکستان کشور بزرگی است و پتانسیل‌های همکاری بسیار زیادی بین دو کشور وجود دارد، تصریح کرد: ساخت نیروگاه‌های حرارتی، برقآبی و استفاده از ظرفیت خدمات فنی و مهندسی از جمله موضوعات مطرح شده برای توسعه روابط بین دو کشور بود.

وزیر نیرو گفت: این مذاکرات را پیگیری می‌کنیم تا به طرح‌های متعددی برای دو کشور تبدیل شود.

محرابیان با تأکید بر اینکه ایران با بیشتر کشور‌های همسایه به ویژه ترکمنستان تبادلات برقی دارد، بیان کرد: تبادلات برقی ایران و ازبکستان از مسیر ترکمنستان یکی از محور‌های اصلی این دیدار بود که پتانسیل انجام این کار وجود دارد و مقرر شد تیم‌های دو کشور در خصوص بحث‌های فنی و حقوقی این موضوع وارد مذاکره شوند تا بتوانیم با استفاده از این ظرفیت‌ها روابط اقتصادی بین دو کشور را توسعه دهیم.

وزیر نیرو گفت: اوج مصرف در کشور ایران با اوج مصرف در کشور ازبکستان با یکدیگر متفاوت است به عبارتی زمانیکه ما برق مازاد داریم، می‌توانیم برق مازاد را به کشور ازبکستان صادر کنیم و در تابستان که نیاز به برق بیشتری داریم، می‌توانیم برق مازاد ازبکستان را به کشور وارد کنیم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ