سخنگوی وزارت خارجه:

دولت آلمان باید صداقتش را ثابت کند

اقتصاد ایران: سخنگوی وزارت خارجه از آلمان خواست برای اثبات ادعایش در صیانت از حقوق بشر، هیئت حقیقت یاب تشکیل دهد تا نسل کُشی‌ها در غزه بررسی شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  آنالنا بائربوک وزیر امور خارجه آلمان در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو با ادعای نقض حقوق بشر در ایران، تمدید مأموریت هیئت حقیقت‌یاب سازمان ملل را در این باره خواستار شد.

 ناصر کنعانی، اتهام زنی این مقام آلمانی علیه کشورمان را تلاشی بی حاصل برای سرپوش گذاشتن بر حمایت برلین از اشغالگری و بی‌تفاوتی در قبال نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در فلسطین دانست.

وی گفت: طنز تلخی است که برخی دولت‌های غربی با سابقه حمایت همه‌جانبه از ناقضان حقوق بشر و نقش مستقیم در تأمین و تجهیز رژیم صدام به سلاح شیمیایی در جنگ تحمیلی علیه ایران و نیز حمایت بی پروا از نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی در غزه، داعیه دفاع از حقوق بشر دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: مقام‌های آلمان به بهانه حمایت از حقوق بشر و البته با سیاسی کردن آن، به دخالت در امور داخلی دیگر کشور‌ها می‌پردازند و همزمان، با تشدید فعالیت کارخانه‌های اسلحه سازی، اقتصاد کشورشان را رونق می‌دهند.

کنعانی خطاب به دولتمردان آلمان تصریح کرد: بیش از این با توصیه‌های به ظاهر انسانی و البته خلاف واقع، واژه‌های اصیل و ارزشمند حقوق بشر را وارد بازی‌های سیاسی نکنند.

وی خاطرنشان کرد: شرایط فاجعه بار غزه و کرانه باختری و وضع نگران کننده ساکنان و آوارگان فلسطینی در منطقه رفح، طبل رسوایی مدعیان حقوق بشر و گواه روشنی بر شکست آنان است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اظهار داشت: اگر آلمان و هم پیمانانش به راستی درپی صیانت از حقوق بشر هستند، برای بررسی کشتار بی رحمانه بیش از ۳۰ هزار شهروند بی‌دفاع در غزه که بیش از هفتاد درصدشان زن و کودک هستند، با تشکیل هیئت حقیقت یاب ویژه، صداقت ادعای شان را به جهانیان نشان دهند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ