وزیر ارشاد تاکید کرد:

لزوم ایجاد تحول فرهنگ‌پایه در منطقه خلیج فارس

اقتصاد ایران: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم ایجاد تحول فرهنگ‌پایه در منطقه خلیج فارس تاکید کرد و گفت: سیاست‌ دولت توجه به اقتصاد دریا، با اولویت حفظ تعادل فرهنگی و سنت‌های اصیل و دیرپا در جزایر و مناطق جنوب کشور است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  محمدمهدی اسماعیلی در هشتصدوشانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: یکی از سیاست‌های جدی دولت توجه به اقتصاد دریا، با اولویت حفظ تعادل فرهنگی و سنت های اصیل و دیرپا در جزایر و مناطق جنوب کشور است. متاسفانه اقدامات قبلی، به دلیل عدم توجه به اقتضائات فرهنگی و اجتماعی، همراه با برخی تجارب تلخ شده است.

وی خاطرنشان کرد: جزایر بی نظیر و زیبای نظیر قشم به اندازه‌ای تنوع لباس، غذا و نوا و آوا دارد که باید مرکز اصلی فرهنگی در منطقه شمال و جنوب خلیج فارس باشد، ولی نگاه نادرست، تلاش می‌کند این مناطق را به محلی برای نمایش سبک زندگی و فرهنگی تبدیل کند.

نباید فهم‌مان از توجه به دریا به گسترش فرهنگ غربی تقلیل پیدا کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: نباید فهم‌مان از توجه به دریا به گسترش فرهنگ غربی تقلیل پیدا کند چرا که این نشان‌دهنده عدم‌وجود نگاه فرهنگی که لازمه توسعه متوازن به‌شمار می‌آید، است.

اسماعیلی گفت: ما سیاستی را شروع کردیم که تاسیس اقلیم‌های فرهنگی است. این سیاست را در سه منطقه آذربایجان‌غربی، منطقه مرکزی شامل همدان، زنجان(بزرگراه حکمت) و همچنین در منطقه خراسان رضوی پیش می‌بریم.

وی همچنین درباره توصیه‌های سفرهای نوروزی اظهار داشت: عموم مردم به مناسک دینی از جمله روزه در ماه مبارک‌ رمضان پایبندی کامل دارند ولی ما هم باید اقتضائات را برای مسافران در ماه رمضان فراهم کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: همکاران در استان‌ها باید برنامه‌های ویژه فرهنگی و هنری برای اوقات فراغت افرادی که ملاحظات روزه دارند و یا قصد سفر ندارند را آماده کنند.

نمایشگاه قرآن تهران در استان‌های مختلف برگزار می‌شود

اسماعیلی همچنین خاطرنشان کرد: از اول فروردین سال آینده نمایشگاه قرآن تهران و همزمان با آن در استان‌های مختلف برگزار می‌شود.

در شورای مهندسی‌فرهنگی مصوب شد که مصوبات شورای فرهنگ عمومی کشور برای تاثیرگذاری بیشتر در اجرای مصوبات توسط استاندار ابلاغ شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ