سخنگوی قوه قضائیه:

متهمان اصلی پرونده بانک سرمایه در زندان هستند

اقتصاد ایران: سخنگوی قوه قضائیه گفت: امامی، ریخته گران و جهانبانی در زندان هستند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،   مسعود ستایشی در چهل و چهارمین نشست سخنگوی قوه قضائیه به سوالات خبرنگاران رسانه های مختلف پاسخ داد.

آخرین وضع پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه

ستایشی درباره آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: پرونده حقوقی به نام بانک سرمایه در محاکم تهران مطرح نبوده بلکه پرونده اشخاص حقیقی و حقوقی در دست رسیدگی بوده که رسیدگی شده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: پرونده برخی متهمان با صدور قرار رسیدگی به دادگاه رفته و رسیدگی و منتهی به صدور حکم شده و برخی هم با پذیرش درخواست اعاده دادرسی به شعب رسیدگی ارجاع شده است.

وی ادامه داد: پرونده برخی محکومان در مرحله اجرای حکم است از جمله اقای سید محمد امامی از متهمان اصلی پرونده که با پرداخت رشوه کلان مرتکب اخلال در نظام اقتصادی شده است که به ۲۰ سال حبس محکوم شد و اکنون در حال تحمل حبس است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: برادران بهروز و فیروز ریخته گران از دیگر تسهیلات گیرندگان بانک سرمایه اتهاماتی داشتند، که بهروز ازاد شده و فیروز مشغول تحمل ۲۰ سال حبس است.

وی افزود: محمدرضا جهانبانی از دیگر متهمان این پرونده به ۲۰ سال حبس محکوم شده و در زندان است و همچنین سید هادی رضوی هم با رد اعاده دادرسی به تحمل ۲۰ سال حبس محکوم شده و اخیرا برای درمان در مرخصی است.

برخورد قاطع دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی

ستایشی تاکید کرد: قوه قضائیه هیچ گونه مسامحه ای درباره محکومان و متهمان مفاسد اقتصادی نداشته است و نخواهد داشت و برابر قانون با پرونده هایی از این دست برخورد قاطعانه می شود.

پرونده دیجی کالا در مرحله تحقیقات مقدماتی

سخنگوی قوه قضائیه درباره اخرین وضعیت پرونده دیجی کالا گفت: مدیرعامل این شرکت با قرار وثیقه آزاد است. وی گفت: این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

ستایشی تاکید کرد: توهین کنندگان به مقدسات مطرود و منفور جامعه هستند و ما نیز بر اساس مسئولیت قانونی گریبان توهین کنندگان را رها نخواهیم کرد. سخنگوی قوه قضاییه گفت: در این پرونده در صورت احراز مجرمیت حکم مقتضی و برابر قانون صادر می شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ