غفلت از تهیه پیوست اقلیمی طرح‌های کلان کشور

اقتصاد ایران: رئیس سازمان هواشناسی با بیان این‌که پیوست اقلیمی طرح‌های عمرانی باید به تایید سازمان هواشناسی برسد، گفت:تولید پیوست اقلیمی طرح‌های کلان کشور مغفول مانده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، سحر تاجبخش با اشاره به بلندمرتبه سازی در بسیاری از نقاط کشور از جمله تهران،‌ اظهار کرد:‌ این تصور وجود دارد که برخی ساخت و سازها در مسیر جریان هوای ورودی تهران است و می‌تواند تا حدودی حرکت افقی جریان را تحت‌تأثیر قرار دهد که البته باید با دقت و جزئیات بررسی و شبیه سازی شوند.

وی افزود: مسائلی از این قبیل نشان‌ می‌دهد ساخت و سازها نیازمند پیوست‌های اقلیمی است تا بدانیم ساختمان‌های بلندمرتبه و کوتاه هرکدام چطور می‌توانند در وضعیت جوی کشور تأثیر‌گذار باشند. پیوست‌های اقلیمی فقط مربوط به ساخت و سازها در حوزه ساختمان نیست بلکه سایر طرح‌های عمرانی از جمله جاده و راه را نیز در بر می‌گیرد.

وی با بیان این‌که تولید پیوست‌های اقلیمی برای طرح‌های کلان کشور یکی از اصلی‌ترین مواردی است که به‌صورت رسمی مغفول‌مانده است، اضافه کرد: گرچه بسیاری از شرکت‌های پیمانکار در حوزه ساخت و ساز جاده، ابنیه و ساختمان‌ها این پیوست‌ها را دارند اما بهتر است این پیوست‌ها از سوی سازمان هواشناسی به‌عنوان متولی داده‌های وضع هوا و اقلیم کشور تایید شوند.

رئیس سازمان هواشناسی درباره تفاوت پیوست‌های زیست محیطی با پیوست‌های اقلیمی گفت: موضوع تغییر اقلیم امروز یک چالش جهانی است و بهترین راهکار برای کاهش پیامدهای نامطلوب آن، اجرا روش‌های سازگاری با تغییر اقلیم است که ضرورت پیوست‌های اقلیمی را در کنار پیوست‌های زیست محیطی تایید می‌کند و بر اساس متغیرهای متعدد بلند مدت جوی مثل باد، فشار و دما، بارش و غیره می‌تواند شرایط سازگار اقلیمی با طرح‌ها را معرفی کند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ