حضور ۹ درصدی دانش‌بنیان ها در بخش کشاورزی

اقتصاد ایران: قائم‌مقام معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی گفت: از ۹ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور نزدیک به ۹ درصد در بخش کشاورزی فعال هستند که رقم خوبی نیست.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، ارژنگ جوادی، قائم‌مقام معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آنالیزهای انجام شده نشان می‌دهد تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های مورد نیاز بخش کشاورزی زیاد نیست و رسالت ما این است این شرکت‌ها را به سمت حوزه‌های مورد نیاز که وابستگی داریم، سوق دهیم.

وی افزود: از ۹ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور نزدیک به ۹ درصد در بخش کشاورزی فعالند که رقم خوبی نیست.

وی با بیان این که ۵۲۴ شرکت دانش‌بنیان با احتساب تجهیزات در بخش‌های مختلف کشاورزی از جمله زراعت، دام و طیور، منابع طبیعی و شیلات فعال هستند، اظهار کرد: این شرکت‌ها در مجموع در بخش کشاورزی ۸۵۴ محصول تولید می‌کنند.

جوادی ادامه داد: عدم معرفی ظرفیت‌های بخش کشاورزی برای ورود علم، فناوری و سرمایه‌گذاری موجب حضور کم شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه شده است.

وی تصریح کرد: رویداد برترین‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی در نمایشگاه دائمی بین‌المللی تهران با هدف نشان دادن ظرفیت‌های این بخش و گردش اقتصادی در حوزه دانش‌بنیان کشاورزی برگزار شده است.

قائم‌مقام معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در همین حال اذعان کرد: آنالیزها نشان می‌دهد شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش کشاورزی در حوزه‌هایی مانند آب، هسته‌های اولیه شیلات، هسته‌های اولیه طیور و دام کمتر حضور دارند.

به گفته وی، ستاد غذا و کشاورزی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری که تازه تأسیس است، به دنبال جهت‌دهی شرکت‌های دانش‌بنیان به سمتی است که کشور در آن دچار محدودیت و مشکل است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ