معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی:

اکوتوریسم ناجی صنعت گردشگری در کرونا بود

اقتصاد ایران: عباس آباد - معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش اکوتوریسم را در توسعه گردشگری سبز مهم و برجسته خواند و گفت: اکوتوریسم ناجی گردشگری در دوران کرونا بوده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، علی اصغر شالبافیان صبح دوشنبه در پیامی به مناسبت آغاز چهارمین کنفرانس ملی اکوتوریسم، بیوتوریسم و حفاظت از تنوع زیستی در عباس آباد افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های قرن این است که فعالیت گردشگری در مسیر درست گام بردارد و رویکرد اکوتوریسم را داشته باشم زیرا می‌تواند به حفظ محیط زیست و بقای تنوع منجر شود.

وی ادامه داد: وقتی صحبت از اکوتوریسم می‌شود، به معنای آن است که برنامه ریزی باید با هماهنگی و همکاری همه کسانی انجام شود که می‌تواند فعالیت اجتماعی را تحت تأثیر قرار دهند و پژوهشگران نقش ارزشمندی در فرایند توسعه دارند و آنان روش‌های علمی برای فکر کردن دارند.

شالبافیان با عنوان این که صنعت اکوتوریسم نقش مهمی در گردشگری سبز دارد، افزود: محصولات گردشگری شامل منابع طبیعی و فضاهای بیرونی در دوران کرونا سبب نجات این صنعت شده است و این محصولات پیامدهای ناشی از ویروس کرونا را کاهش داده است.

معاون وزیر میراث فرهنگی مطرح کرد: گردشگری طبیعی یا اکوتوریسم ناجی صنعت گردشگری در دوران کرونا بوده است و گردشگری طبیعی یا طبیعت گردی تعریف جدیدی از گردشگری ایجاد کرده که سفر مسئولانه در طبیعت با تاکید بر حفظ محیط زیست از مؤلفه‌های این گردشگری به شمار می‌رود.

این پیام توسط رسول فلاحت دبیر اجرایی همایش ملی اکوتوریسم قرائت شد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ