اگر نمایندگان کارهای اداری شهر را دنبال نکنند

اقتصاد ایران: شاید بیش از 70 درصد کارهایی که اغلب نمایندگان مجلس به عنوان عملکرد خود گزارش می‌کنند و انجام می‌دهند در واقع انجام کارهای روزمره و وظیفه قانونی مدیران و مسئولان شهری است که برای انجام آنها حقوق می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،   دکتر حسن خسروی مدرس دانشگاه و متخصص امور برنامه و بودجه کشور: سوال اساسی اینجاست که آیا اگر نمایندگان مجلس کارهای اداری شهرشان را پیگیری نکنند؛ ادارات شهر تعطیل می‌گردند و همه بیکار می‌شوند ؟!؟ قطعا خیر.

متاسفانه اغلب نمایندگان مجلس در گزارش های عملکرد خود بیان نمی‌کنند که چقدر در رأی گیریهای مجلس؛ در سوال از وزراء و مدیران جامعه؛ در ارائه بهترین طرح ها و روش‌های حکمرانی مطلوب؛ در کنترل و نظارت‌های قانونی که در اختیار دارند و ... مشارکت و حضور عالمانه؛ عاقلانه و فعالانه ای داشته اند؟

اینکه نمایندگان دنبال آسفالت و آنتن دهی موبایل و تهیه زمین چمن مصنوعی و... برای شهر و روستا باشند دقیقا دخالت مستقیم و غیر مستقیم در انجام وظایف قانونی ادارات و سازمان‌هاست چرا که مسئولان هر شهر بابت طرحها و پروژه های مورد نیاز بودجه سالانه می‌گیرند که آنها را تمام و کمال انجام دهند حالا این وسط نماینده مجلس واقعا چرا باید دخالت های ریز و درشت داشته باشد.

خود مردم نباید اجازه دهند که استقلال مدیران و عملکرد مسئولان شهری زیر سوال برود. مردم نباید سطح نمایندگان مجلس را آنقدر پایین بیاورند که نماینده برای محبوبیت و رأی آوردن بعضا مجبور می‌شوند کارهای بسیار ساده انجام دهند.

کار نماینده قانونگذاری خوب و مفید؛ کنترل و نظارت مؤثر و مفید و استیضاح است که باید بدقت و ظرافت انجام شود. برای آنکه مجلس در رأس امور باشد باید انتخاب ما و حرکت ما بر مدار عقلانیت باشد چرا که اگر امورات کلی کشور با تعقل و دانایی و تدبیر نمایندگان مجلس سر و سامان داشته باشد قطعا آنتن موبایل و زمین چمن مصنوعی و آسفالت و... بخودی خود انجام می‌شود و نیازی به دخالت نمایندگان مجلس نیست. 

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ