پیام وزیر ارشاد به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

اقتصاد ایران: پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد.

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چهل‌ و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پیام داد.

متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

«به نام خداوند زیبایی‌ها

هنر دیرینه، متنوع و پردامنه نمایش، در آغاز شکل‌گیری تمدن و زیست اجتماعی انسان و از هنگامی که آموخت به جای بهره‌گیری از ابزار بیرونی، از طریق کلمات و واژگان، مناسبات و شرایط حاکم بر زندگی فردی و جمعی خود را به دیگران بنمایاند، همزاد سیر اندیشه و بیانگر ذهن و جان جست‌وجوگر بشر بوده است؛ هنری پیوندیافته از قوی‌ترین مولفه‌های بیانی و اجرایی برای نمایاندن آنچه بوده، آنچه هست و آنچه برای بودن بایسته‌تر است، به‌شمار می‌رود.

این پیکار پیوسته آدمی در میانه روشنایی و تاریکی، همواره انتخاب میان رستگاری یا بدفرجامی او را رقم زده است و خواهد زد؛ به‌سان آنچه میان «اصحاب النار» و «اصحاب الجنّه»، همیشه در حال وقوع و جریان است. و هم از این روست که زیست حقیقی و هستی‌شناختی این هنر، هزاران سال است که ادامه یافته و دستاوردهای صنعتی و فناوری‌های مدرن دنیای امروز نیز نتوانسته در ماهیت و کارکرد آن، مانعی باشد و بنیان‌های هستی‌شناسانه آن را دگرگون کند.

در ایران اسلامی نیز، به پشتوانه پیشینه‌ای درخشان در عرصه تمدن‌سازی، گونه‌های مختلف نمایشی، همواره جوهره زیستی سازنده، والا و پویایی داشته‌اند. در سده معاصر هم، مردمان این مرز و بوم، پس از طی تکوینی انقلاب تاریخی خود، بیش‌ازپیش به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های پیدا و پنهان این هنر، به دیده تحسین می‌نگرند.

در این راستا فرازها و فرودهای حوادث چهار دهه گذشته از وقوع شگفتی‌ساز انقلاب اسلامی، نه تنها در پویایی این هنر خللی وارد نکرده، بلکه بر سرعت پیشرفت آن افزوده است.

از این نگاه و نگرش، «چهل‌ و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» می‌تواند و بایسته است که گستره معنایی و رسالتی شایسته را در واژه‌واژه متون و لحظه‌لحظه اجرای آثار و عرضه محتواهای گونه‌های مختلف نمایشی به چشم و دل مشتاقان فرهنگ و هنر ایران اسلامی، در داخل کشور و خارج از مرزهای این سرزمین سربلند، ارایه دهد.

بی‌گمان چهل‌ و دومین نوبت از تحقق برگزاری این رخداد جهانی، می‌تواند نمایشی از ارتقای کیفی آثار ایرانی راه‌یافته به مرحله نهایی و مطلوبیت محتوایی و اجرایی آثار مهمانان خارجی باشد.

با اعتماد به حصول این چشم‌انداز، توفیق تمامی تلاشگران و حاضران در صحن و صحنه‌های این رویداد بزرگ را از درگاه منیع الهی خواستارم و به تداوم سیر تکاملی امور هدایتی و اجرایی این جشنواره نشاط‌بخش و پیشرو امیدوارم.»

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ