خودداری شرکت‌های بیمه از پوشش کشتی‌های انگلیسی و آمریکایی

اقتصاد ایران: بلومبرگ گزارش داد، شرکت‌های بیمه بین‌المللی از پوشش کشتی‌های آمریکایی و بریتانیایی که قصد عبور از دریای سرخ دارند، خودداری می‌کنند.

ه گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  در پی حملات آمریکا و انگلیس یه یمن این دو کشور هم به فهرست کشورهایی پیوستند که منافع آنها در معرض خطرات ناشی از گسترش تنش در دریای سرخ است و شرکت‌های بیمه بین‌المللی از پوشش کشتی‌های آمریکایی و بریتانیایی  که از دریای سرخ عبور می‌کنند خودداری کردند.

بلومبرگ به نقل از یکی از بزرگترین کارگزاران بیمه در جهان خبر داد، شرکت‌های بیمه جهانی محدودیت‌هایی را بر روی بیمه‌نامه‌های خطر جنگ اعمال می‌کنند تا مجبور نباشند کشتی‌های مرتبط با ایالات متحده، بریتانیا و  اسرائیل را که از دریای سرخ عبور می‌کنند، پوشش دهند.

به گفته مارکوس بیکر، رئیس بخش کشتیرانی دریایی  و باربری در شرکت بین المللی کارگزاری بیمه و مدیریت ریسک مارش Marsh، برخی کشتی‌های مرتبط با ایالات متحده و بریتانیا در هنگام صدور پوشش بیمه برای سفرهایشان به منطقه خواستار این هستند که برای کشتی‌هایشان استثنا قائل شده و بیمه خطر جنگ شوند.

بلومبرگ افزود: قضیه مذکور، اساسا به این معناست که شرکت‌ها از  بیمه کردن کشتی‌های مرتبط با آمریکا و انگلیس خودداری می‌کنند.

این خبرگزاری به نقل از بیکر آورده است، از همین رو شرکت‌های بیمه بندهایی را اضافه می‌کنند که نشان می‌دهد کشتی‌های تحت پوشش آنها هیچ وابستگی به ایالات متحده، بریتانیا یا اسرائیل ندارندو بسیاری از آنها از کلمه‌‌های مالکیت یا بهره برای کشورهایی غیر دو کشور مذکور به کار می‌گیرند.

 

در اوایل این هفته به دنبال تجاوز نظامی آمریکا وانگلیس به یمن، نیروهای مسلح این کشور اعلام کرد که کشتی‌های انگلیسی و آمریکایی در صورت تردد در دریای سرخ اهداف قانونی برای حملات آنها در نظر گرفته می‌شوند. اهمیت این هشدارها در دوشنبه گذشته و پس از حمله به یک نفتکش باری متعلق به آمریکا که در خلیج عدن در حال حرکت بود، آشکار شد.

وضعیت امنیتی دریای سرخ به دنبال حملات آمریکا و انگلیس به یمنی‌ها طی روزهای اخیر وخیم‌تر شده است. تعدادی از شرکت‌های کشتیرانی در جهان، از جمله شرکت‌های برجسته در بخش انرژی، مسیر کشتی‌های خود را به مسیری طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف دماغه امید نیک در آفریقای جنوبی تغییر داده‌اند.

سخنگوی جنبش انصارلله، محمد عبدالسلام می‌گوید، دریای سرخ «تنها» برای کشتی‌های رژیم صهیونیستی و کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی امن نیست و اینکه برخی شرکت‌های کشتیرانی مسیر خود را عوض کرده‌اند، به علت فشار آمریکاست و روزانه صدها کشتی از تنگه باب‌المندب به سلامت عبور می‌کنند.

یمن بامداد امروز هم تایید کرد که نیروی دریایی این کشور، با تعدادی موشک به کشتی آمریکایی «جینکو پیکاردی» در خلیج عدن حمله و آن را مورد اصابت دقیق قرار داد و گفت: «ما در هدف قرار دادن همه منابع تهدید در دریاهای عرب و سرخ در چارچوب حق دفاع مشروع از یمن عزیز و در ادامه حمایت از مردم مظلوم فلسطین تردید نخواهیم داشت».

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ