وزیر جهاد کشاورزی:

واگذاری تصدی‌ها به تعاونی‌ها مانع انحصار است

اقتصاد ایران: وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: واگذاری تصدی گری‌ها به تعاونی‌ها و تشکل ها، انحصار را می‌شکند و جلو رانت و فساد را می‌گیرد.

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  علیرضا نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی در دیدار مسئولان تعاونی‌های کشور با اشاره به حمایت دولت از تشکل‌های تعاونی گفت: جایی که انحصار می‌شکند و جلو رانت و فساد را می‌گیرد دادن تصدی‌ها به تعاونی هاست، چرا که عموم تولیدکنندگان در قالب این تشکل‌ها سازماندهی شده اند و واگذاری تصدی‌ها از بخش دولتی به تشکل‌ها به اجرای بهتر کار‌ها منجر خواهد شد.

نیکبخت با تاکید بر حمایت از تولید و تولید کننده داخلی افزود: نگاه دولت این نیست که نیازبه کالا از طریق واردات تامین شود. کشاورزی جزء محوری‌ترین بخش اقتصاد کشور است و تمام تلاش ما این است که هر سیاستی را که در حوزه واردات وصادرات اتخاذ می‌کنیم در خدمت تولید باشد و اگرجا‌هایی امکان تولید نباشد آنجا واردات بر اساس سیاست‌هایی باشد که به تولید ضرر نزند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ما مسئول معیشت و تامین غذای مردم هستیم به عنوان نمونه به نیاز روزانه بیش از ۸ هزارتنی گوشت مرغ در داخل اشاره و خاطرنشان کرد: اگر این نیاز در داخل تامین نشود امکان آن وجود نخواهد داشت که روزانه این میزان از خارج کشور وارد شود و بر این اساس در مسیر نگاه به داخل و حمایت از تولید و فراوانی تولید باید محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مقابل تولید برداشته شود.

نیکبخت همچنین با تاکید بر اینکه تولید باید صادرات محور شود افزود: اگر بتوانیم در بازار‌های بیرونی رقابت کنیم نیاز داخلی خود به خود تامین خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی در این مسیر به اهمیت شبکه‌های تعاونی و نهضتی که در مسیر تولید و صادرات می‌توانند ایجاد کنند اشاره کرد و گفت: باید ضعف‌ها را برطرف کرد و شبکه‌های تعاونی با قدرت به میدان بیایند و کارتولید و تامین و توزیع وصادرات و واردات توسط این شبکه‌ها انجام گیرید.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ