استاندار کرمانشاه:

۳ خبر خوب بورسی برای کرمانشاه در راه است

اقتصاد ایران: کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه تامین مالی پروژه های مهم استان از طریق بورس در حال انجام است، گفت: سه خبر خوب بورسی برای کرمانشاه در راه است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  محمدطیب صحرایی با اشاره به پیگیری مجموعه اقدامات در حوزه اقتصادی در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا از جهات مختلف حوزه اقتصادی استان را تقویت کنیم که این امر طیف وسیعی از اقدامات را شامل می‌شود.

وی افزود: یکی از راه‌های ارتقا حوزه اقتصادی استان، ایجاد اشتغال پایدار و مفید در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، اصناف و … است و برای ایجاد این اشتغال هم مجموعه اقداماتی نیاز است که یکی از آنها تقویت بنیه مالی استان است که این امر هم از راه‌های مختلفی محقق می‌شود.

استاندار کرمانشاه گفت: یکی از راه‌هایی که به جد پیگیر آن هستیم افزایش تسهیلات بانکی است چرا که تسهیلات رکن مهم سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

صحرایی تصریح کرد: متأسفانه بانک‌های استان به دلایل مختلف اثرگذاری محدودی دارند و توانایی پرداخت تسهیلات کلان را ندارد، بنابراین در جلسه با هیأت دولت پیشنهاد داده‌ایم که منابع و مصارف بانک‌ها در استان‌های کم برخوردار را به صورت ملی ببینند تا از این طریق بتوانیم تسهیلات با مبلغ بسیار را برای سرمایه گذاران در استان فراهم کنیم.

وی ادامه داد: راه دیگری که برای تقویت بنیه مالی استان به دنبال آن هستیم استفاده از ظرفیت بانک‌های خصوصی و نیز استفاده بیشتر از ظرفیت منابع مالی غیربانکی همچون بازار سرمایه است.

بازگشایی نماد سوخت سبز بیواتانول در بورس و آغاز معاملات آن

صحرایی افزود: خوشبختانه اولین شرکت پروژه‌ای که سهام آن در بورس عرضه شد بیواتانول کرمانشاه بود که ظرف ۲ روز، ۲ همت جذب سرمایه داشت و از ۱۰ دی‌ماه هم نماد سوخت سبز (بیواتانول) بازگشایی شده و فعالان بورسی می‌توانند سهام آن را خرید و فروش کنند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: قطعاً این مسیر را برای دیگر شرکت‌ها و پروژه‌های استان در پیش خواهیم گرفت، چرا که با منابع دولتی هرگز نمی‌توانستیم ظرف این مدت کوتاه این میزان اعتبار را برای یک پروژه جذب کنیم و قطعاً این روش باید برای دیگر پروژه‌های استان هم اجرایی شود.

ذوب آهن بیستون هم بزودی وارد بورس می‌شود

استاندار کرمانشاه افزود: در حال حاضر عرضه سهام چند پروژه دیگر را در بورس پیشنهاد داده‌ایم که تا پایان سال چند مورد آن اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد عرضه سهام ذوب آهن بیستون تا پایان سال اجرایی شده و عرضه سهام یک شرکت دیگر استان را هم تا پایان بهمن ماه داشته باشیم.

توافق برای راه اندازی مرکز مالی بورس تهران در استان

وی در ادامه از توافق با بورس تهران برای راه اندازی مرکز مالی بورس در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: راه اندازی این مرکز می‌تواند گام مؤثری در تقویت بنیه مالی استان و افزایش اثرگذاری منطقه‌ای کرمانشاه باشد.

صحرایی گفت: طبق توافق صورت گرفته قرار است ما زمین را تأمین کنیم و در اختیار بورس تهران قرار دهیم و آنها نیز کار ساخت مرکز مالی را انجام دهند.

وی افزود: راه اندازی این مرکز موجب ارتقا فعالیت‌های بورس در استان می‌شود، ورود شرکت‌ها و پروژه‌های استان را به بورس تسهیل می‌کند و آنقدر مزایا برای استان دارد که انگار چند بانک جدید به کمک استان آمده‌اند.

صحرایی با اشاره به اشتیاق ۲ طرفه استان کرمانشاه و بورس تهران برای راه اندازی این مرکز، گفت: تلاش می‌کنیم تا سال آینده این مرکز راه اندازی شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ