پیشنهاد تدوین مقررات ملی فرونشست زمین در ایران

اقتصاد ایران: رئیس بخش زلزله‌شناسی مهندسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی پیشنهاد تدوین مقررات ملی فرونشست زمین در ایران را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، علی‌بیت‌الهی رئیس بخش زلزله‌شناسی مهندسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در شبکه‌های اجتماعی نوشت:

«اغلب استان های کشور، دارای پهنه های فرونشستی زمین و در گستره های متعددی اثرات مخرب فرونشست زمین ظاهر شده است. شرایط از حیث خطر فرونشست زمین در کشور، مخاطره آمیزتر می شود.

در خصوص فرونشست زمین در ایران بسیار صحبت شده است. در خصوص "چه باید کردها" اینجانب به این جمع بندی رسیده‌ام که ضرورت دارد مقررات فراگیر و لازم الاجرا در کل حوزه‌های کار و فعالیت، در خصوص فرونشست زمین تدوین  شود و آنرا " مقررات ملی فرونشست زمین" نامیده‌ام.

این مقررات باید از سوی هیئت دولت به همه دستگاه های تابعه، نهادهای عمومی و خصوصی ابلاغ و الزاما باید جنبه لازم الاجرا و حقوقی پیدا کند، در غیر اینصورت در قبال آیندگان و فرزندان این مرز و بوم مسئول کوتاهی ها خواهیم بود.

متن پیشنهادی ارائه شده، چارچوب اولیه‌ای را برای تدوین مقررات ملی فرونشست زمین در ایران ارائه کرده است. این متن قطعا نیاز به تکمیل دارد.  از همه علاقمندان این مرز و بوم، متخصصان، کارشناسان و اساتید دلسوز و علاقمند و موافق با تدوین این مقررات، درخواست همکاری، همفکری، نظردهی، ارائه پیشنهاد و همراهی در ادامه راه را دارم.

ادامه کار با برگزاری همایش، میزگرد و در نهایت تشکیل دبیرخانه و کمیته های کارشناسی در صورت حمایت مسئولین انجام خواهد شد. مصمم هستیم تا تدوین "مقررات ملی فرونشست زمین" در کشور را شروع کنیم و امیدوار هستیم با اقدامات همه جانبه و هماهنگ و جدی خطرات فرونشست زمین در کشور را کاهش دهیم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ