در ۸ ماه امسال صورت گرفت؛

افزایش ۲۴درصدی صادرات محصولات کشاورزی و غذایی

اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر پایش و توسعه بازار سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: امسال صادرات از لحاظ وزنی ۱۱ درصد و از لحاظ ارزش ۲۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،سید روح اله لطیفی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه پنج میلیون و ۱۷۳ هزار تن محصولات شیلاتی، دامی، کشاورزی و غذایی به ارزش سه میلیارد و ۶۷۱ میلیون و ۹۰۲ هزار دلار از کشورمان صادر شده که از لحاظ وزنی ۱۱ درصد و از لحاظ ارزش ۲۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل دفتر پایش و توسعه بازار سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود : صادرات شبکه تعاونی های روستایی با وجود سهم بالا در تولید این محصولات ناچیز است که به دنبال حذف واسطه ها در صادرات و اتصال تولید به بازارهای هدف صادراتی از طریق تعاونی های روستایی هستیم که در این زمینه تعاونی ها و تشکل های روستایی در استان های مرزی علاوه بر فروش محصولات خود دروازه و ویترین فروش محصولات سایر استان ها به کشورهای همسایه باشند.

وی گفت: به واسطه صادرات ۹۴ درصدی محصولات دامی، شیلاتی کشاورزی و غذایی به کشورهای همسایه، تعاونی های روستایی با ورود به عرصه صادرات در مرزهای خروجی می توانند در توسعه استان و تولید ثروت برای روستاییان با حذف واسطه ها نقش سازنده ای ایفا کنند.

لطیفی تاکید کرد: آموزش تعاونی ها با همکاری اتاق های بازرگانی، توانمند سازی آنها و نگاه اقتصادی به تشکل ها و رفع موانع تجاری بر اساس سند چشم انداز مصوب سازمان و برنامه راهبردی توسعه صادرات و تعامل با دست اندرکاران حوزه تجارت خارجی در دستور کار قرار دارد تا سهم صادرات تعاونی های روستایی و کشاورزی به حد مطلوب نزدیک شود و حتی در بازارهای هدف نیز به عنوان تعیین کننده و تامین کننده با شبکه تامین گسترده خود، نقش آفرینی کند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ