توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهور؛

دو داروی ایرانی ضدسرطان رونمایی شد

اقتصاد ایران: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری گفت: بزرگترین حمایت این معاونت از شرکت‌های دانش‌بنیان همراه کردن همه دستگاه‌های کشور است، زیرا وقتی می‌توانیم کار بزرگ انجام دهیم که هم‌صدا باشیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی رئیس‌جمهوری امروز در مراسم رونمایی از دو داروی ضد سرطان در پارک علم و فناوری البرز، اظهار داشت: تولید داروهای ضد سرطان با هم افزایی میان 4 بخش از جمله وزارت علوم، جهاد دانشگاهی، معاونت علمی ریاست‌جمهوری و بخش خصوصی انجام شد.

وی ادامه داد: این 4 بخش در قالب صندوق حمایت از نوآوری و فناوری با یکدیگر همکاری دارند و این هم‌افزایی‌ها باید افزایش یابد. معاونت علمی هم برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برنامه‌های متعددی را در نظر گرفته که مهمترین آنها ایجاد هم‌افزایی میان دستگاه‌ها است.

دهقانی فیروزآبادی افزود: زمانی می‌توانیم کار بزرگ انجام دهیم که با هم همصدا شویم و بزرگترین کاری که معاونت علمی می‌تواند برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام دهد، همراه کردن همه دستگاه‌ها است.

وی گفت: در حال حاضر صندوق‌های پژوهش و فناوری وجود دارند که توسط بخش خصوصی مدیریت می شوند و معاونت علمی رئیس جمهوری به صورت شفاف از این صندوق‌‌ها حمایت می‌کند.

به گزارش فارس، داروی اندوکسینا (سیکلوفسفاماید) ۱۰۰۰ و داروی اندوکسینا (سیکلوفسفاماید) ۵۰۰ دو دارویی هستند که امروز رونمایی شدند.

همچنین امروز مرکز تولید قراردادی صنایع غذایی هم به بهره‌برداری رسید که به گفته دهقانی فیروزآبادی، این مرکز بستری برای تولید بدون کارخانه برای شرکت‌های نوپا است. 

مرکز نوآوری احیای واحدهای اقتصادی دیگر مرکزی بود که امروز با حضور دهقانی افتتاح شد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ