وزیر نیرو:

همراهی مردم بازوی مهم عبور از بحران آب است

اقتصاد ایران: وزیر نیرو گفت: یک بازوی مهم در گذر از شرایط تنش و بحرانی آب، همراهی و مشارکت مردم است، که میزان اثربخشی آن ممکن است از انجام اقدامات و پروژه ها نیز بیشتر باشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، علی اکبر محرابیان در نشست بررسی طرح های اضطراری تأمین آب مشهد ضمن اشاره به روند کاهش بارندگی ها در استان خراسان رضوی، اظهار کرد: اجرای به موقع و دقیق پروژه ها از جمله اولویت های اصلی وزارت نیرو برای رفع این مشکل است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم برای مدیریت شرایط موجود، بحث مدیریت منابع و مصرف آب و استفاده از امکانات و ابزارهای کاربردی همچون سیستم تله متری و پایش در آبفای مشهد است. اجرای دقیق و به موقع پروژه ها نیز از دیگر اقدامات اساسی و مهم است.

وزیر نیرو با تأکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی در جامعه برای مصرف بهینه انرژی و آب، افزود: یک بازوی مهم در گذر از شرایط تنش و بحرانی آب، همراهی و مشارکت مردم است، که میزان اثربخشی آن ممکن است از انجام اقدامات و پروژه ها نیز بیشتر باشد.

وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم باید بدون ایجاد نگرانی و اضطراب در جامعه انجام شود و صرفا همراهی مردم را در اصلاح الگوی مصرف به دنبال داشته باشد.

محرابیان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص موضوع تأمین اعتبار پروژه های اضطراری تامین آب مشهد نیز گفت: مجموع اعتباراتی که به هر نحوی برای این مهم اختصاص یافته نسبت به سال‌های گذشته بسیار بیشتر است چرا که شرایط این کلانشهر به دلیل حضور میلیونی زائران و داشتن چندین پیک مصرف در سال با دیگر نقاط کشور بسیار متفاوت است.

وی افزود: تخصیص اعتبارات از سوی وزارت نیرو تقریبا ۱۰۰ درصد است و دولت نیز یک مصوبه ویژه برای آبرسانی به مشهد تصویب کرده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه خط انتقال سد شوریجه هر چه زودتر باید آغاز شود، افزود: به هر میزانی که آب گیری در این سد انجام شود از آن استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین در خصوص وضعیت طرح انتقال آب از هزار مسجد برای شهر مشهد نیز گفت: سرعت عملیات اجرای این پروژه خوب است و اعتبار خوبی هم برای آن پیش بینی شده است.

محرابیان در خصوص پروژه بزرگ انتقال آب از غرب مشهد نیز اظهار کرد: این پروژه هم جزء پروژه های اولویت دار بوده که فاز اول آن به موقع اجرا شده و می بایست هرچه سریع تر خط برگشت پروژه مذکور اجرا شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ