معاون حقوقی رئیس جمهور:

قانون اساسی نباید دستاویز منازعات سیاسی شود

اقتصاد ایران: محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه قانون اساسی نباید تبدیل به دستاویز منازعات سیاسی شود، گفت: قانون اساسی به عنوان منشور انقلاب اسلامی باید سر دست گرفته شود و برای اجرای همه اصول آن مجاهدت گردد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در همایش راهکارهای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبتنی بر قانون اساسی و اختتیامیه طرح دیده‌بان دانش آموزی قانون اساسی که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد با اشاره به قانون بنیاد بودن نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با درایت امام خمینی(ره) و با اراده و رای مردم تصویب شد و این سند امروز یک افتخار ملی برای ایران در سطح جهانی است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه قانون اساسی یک نعمت بزرگ و میراث خون هزاران شهید است، گفت: این قانون اساسی باید برای عموم مردم ترویج شود تا ظرفیت های این سند حقوقی برای توسعه و پیشرفت کشور مشخص گردد.

وی با بیان اینکه قانون اساسی نباید تبدیل به دستاویز منازعات سیاسی شود، گفت: قانون اساسی به عنوان منشور انقلاب اسلامی باید سر دست گرفته شود و برای اجرای همه اصول آن مجاهدت گردد.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت اجرای سند تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اجرای سند تحول نیازمند اراده قوی و برنامه ریزی و مدیریت منسجم است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی طی چهار دهه گذشته با همین اراده قوی و همت بلند به پیش رفته است، افزود: امروز هم برای تحول بنیادین نیازمند همت بلند و روحیه انقلابی هستیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور همچنین به اقدام مهم دولت سیزدهم در ارتقای وضعیت معیشتی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: موضوع رتبه بندی معلمان اقدام مثبت و رو به جلویی است که امید داریم منتج به افزایش کیفیت آموزش در کشور نیز گردد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ