واکنش رئیس جمهور به پرونده فساد چای

اقتصاد ایران: رئیس جمهور گفت: در گزارش فساد در واردات چای، نخست دولت پیش‌قدم شد و دست‌اندرکاران را عزل کرد و پرونده را به دست دستگاه قضا سپرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،مراسم بزرگداشت روز دانشجو، امروز چهارشنبه با حضور رئیس‌ جمهور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

 
دانشجو باید برای اصلاح امور، حساس باشد
 
رئیسی در این مراسم با تاکید بر اینکه دانشجو فقط در روز دانشجو نباید مورد توجه قرار بگیرد، در طول سال باید مورد توجه باشد، گفت: دانشجویان قشری پیشتاز هستند که جامعه و نیاز آن را می‌شناسند و برای رفع نیاز جامعه آماده هستند. دانشجو در جایگاه روشنفکری باید ببیند، قبل از اینکه دیگران ببینند و شرایط جامعه را خوب درک کند و در زمان لازم مطالبه‌گری و حق‌خواهی کند و نسبت به اصلاح امور حساس باشد.
 
دولت، دست اندرکاران پرونده فساد چای را عزل و پرونده را به دست دستگاه قضا سپرد
 
رئیس جمهور، اظهار داشت: در ایام انتخابات وعده دادم که رئیس دولت باید اولین مدعی فساد در کشور باشد و این در دولت سیزدهم‌ محقق شد. تمام کسانی که به نام دولت کار می‌کنند، باید نسبت به فساد حساسیت داشته باشند. در گزارش اخیر فساد در واردات چای نخست دولت پیشقدم شد و شناسایی و پیگیری کرد و دست اندرکاران را عزل و پرونده را به دست دستگاه قضا سپرد.
 
 رئیسی با بیان اینکه زیاده خواهی، سوداگری، فساد موانع قابل توجهی پیش روی ماست، گفت: در دستگاه قضایی هم که بودم اعلام کردم که افراد سوداگر در عرصه‌های مختلف به دنبال این هستند که با فساد جیب خود را پر کنند و این موضوع حتی در زمان جنگ هم وجود داشت. از روز اول در دولت اعلام کردیم که حتما سر اژد‌های هفت سر فساد را قطع خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد فساد در هیچ جایی از کشور لانه کند. هرجا که من فساد ببینم و دولتمردان ما در هر جایی از ادارت و سازمان‌ها فساد را ببینند، موظف به برخورد با آن هستند.
 
قدرت علمی، پیشران پیشرفت و توسعه در کشور است
 
رئیس‌ جمهور با بیان اینکه دانشگاه مرکز علم، دانش و تولید علم است، دانشگاه به کشور قدرت می‌بخشد، گفت: نیرو‌های آموزش دیده و دانشمند و نخبه و کسانی که هم تخصص دارند و هم تعهد می‌توانند در عرصه‌های مختلف تحول آفرین باشند. قدرت علمی پیشران پیشرفت و توسعه در کشور است.
 
 رئیسی ادامه داد: توانمندی کشور با علم و دانش و فناوری دارای اهمیت است. آینده ایران و ایران آینده را علم و دانش و تخصص همراه با تعهد رقم می‌زند و دانشگاه متکلف این مسئولیت مهم است. دانشگاه تحول آفرین است. به جد معتقدیم که دانشگاه، اتاق فکر و اندیشه ورزی دولت است.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دانشگاه می‌تواند تحول آفرین باشد، اظهار داشت: دانشگاه می‌تواند در کنار مسئله شناسی برای حل مشکلات کمک کند. دانشگاه، کانون فضیلت خواهی، اخلاق، ادب و کرامت انسانی و توجه به دیگران و خداخواهی و توجه به اجرای قانون و عدالت است و می‌تواند در این عرصه نقش آفرین باشد. جنبش دانشجویی، جنبش ضد استبداد و ضد استعمار است. دانشجوی سیاسی و فعال و جریان جنبش دانشجویی، می‌تواند ضد استبداد داخلی و استعمار خارجی باشد.
 
تشکر رئیس جمهور از دانشگاهیان برای ناامید کردن دشمن در حوادث سال گذشته
 
رئیسی با بیان اینکه سال گذشته دیدید که دانشگاه هدف بود، اظهار داشت: باید صمیمانه از دانشجویان، استادان و مدیران تشکر کنم که دشمن را ناکام گذاشتند و نگذاشتند به اهداف پلیدش برسد و او را ناامید کردند. دشمن، چون نقش دانشگاه را فهمیده بود تلاش کرد که دانشگاه را به هم بریزد و کسب علم و معرفت را مختل کند.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دانشگاه سیاسی است، اما سیاست‌کار نه؛ سیاسی یعنی اینکه نسبت به جامعه خود و نیاز‌های آن شناخت دارد، اظهار داشت: برخی‌ها فکر می‌کنند سیاسی بودن دانشگاه به معنای این است که دانشگاه به باشگاه احزاب سیاسی و دانشجویان پیاده‌نظام سیاسیون تبدیل شوند، ما این را سیاسی بودن دانشگاه نمی‌دانیم. وظیفه دانشگاه، پرورش عالم و نخبه و چهره‌های محقق و پژوهشگر است، اما متاسفانه دانشگاه و کشور گرفتار مدرک‌گرایی شده است.
 
ایران در عرصه‌های مختلف در منطقه و جهان می‌درخشد
 
 رئیسی تاکید کرد: دو کار و دو ابر طرح را دشمن دنبال کرد، نخست منزوی کردن ایران در جهان بود. رصد کنید و ببینید شرایط در جهان و منطقه چگونه است، با توجه به تلاشی که جمهوری اسلامی در همکاری و ارتباط با کشور‌های همسایه و مسلمان و همسو و حضور در مجامع بین‌المللی کرد، آیا امروز دشمن منزوی شده یا جمهوری اسلامی ایران؟ حقیقتا دشمن منزوی شده و ایران در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در منطقه و جهان می‌درخشد. رؤسای جمهور کشور‌ها بار‌ها اذعان داشتند که ایران را ابر قدرت در منطقه و کشوری مستقل می‌دانند و رسما می‌گویند که بنا دارند مسائل منطقه را با ایران حل کنند.
 
رئیس‌ جمهور اظهار داشت: با وجود آنکه دشمن به دنبال ناامید کردن مردم ایران بود، اما امروز ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان داریم و صادرات این شرکت‌ها به مرز ۲ میلیارد دلار رسیده است. در تجارت منطقه، در ۴۰ سال گذشته حد نصاب را شکستیم. بیش از ۶ هزار کارگاه و کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل را در عرصه تولید فعال کردیم. دولت به دنبال این است که در عرصه‌های مختلف فعالیت داشته باشد و در این جهت، دشمن موفق نشد که مردم را ناامید کند.
 
مقاومت، محاسبات دشمن در منطقه و جهان را برهم زد 
 
 رئیسی با تاکید بر اینکه مقاومت با اقدامات خود در منطقه زیر میزی زده است که دشمنان گزینه‌های مختلفی بر روی آن‌ چیده بودند، گفت: مقاومت، محاسبات دشمن در منطقه و جهان را به هم زد. به تعبیر مقام معظم رهبری، در منطقه دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.
 
رئیس جمهور، تصریح کرد: طرح دیگر دشمن، مأیوس‌سازی مردم بود که باز هم شکست خوردند، می‌خواستند نوعی بن‌بست‌نمایی کنند، غافل از اینکه در نظام و کشور بن‌بستی وجود ندارد. القا می‌کردند که مردم با این شرایط باید منتظر قحطی، تورم ۳ رقمی، قطعی آب آشامیدنی باشند، اما زهی خیال باطل.
 
 رئیسی با تاکید بر اینکه امروز ملت ایران با اقتدار اهداف خود را دنبال می‌کنند و کار در عرصه‌های مختلف پیش می‌رود، اظهار داشت: برخی به دنبال این بودند که بگویند اقتصاد کشور دچار فروپاشی خواهد شد، اما امروز شاهدیم که قطار پیشرفت اقتصادی در عرصه‌های مختلف در کشور در حال حرکت است و این قطار پیشرفت با ریل‌گذاری که انجام شده هرگز دچار وقفه و کندی نخواهد شد، زیرا اراده مردم آن است که این قطار پیشرفت حرکت کند. موانع دشمن موجب کندی حرکت کشور نخواهد شد، زیرا به سخن رهبر معظم انقلاب، ایمان داریم و خسته و ناامید نخواهیم شد.
 
رئیس‌ جمهور با بیان اینکه در ابتدای دولت ۲۴۰ هزار مسکن مهر ناتمام وجود داشت، گفت: تا امروز ۱۰۷ هزار مسکن را تحویل متقاضیان دادیم و باقی آن را هم تا اوایل سال آینده برنامه‌ریزی کرده‌ایم. امروز ۵۲ هزار هکتار زمین در سراسر کشور آماده برای واگذاری به متقاضیان داریم.
 
رشد مسکن به مثبت ۳.۲ درصد رسید
 
 رئیسی، ادامه داد: مسکن، وعده دولت است برخی در ۱۰ روز اول دولت می‌گفتند از وعده ۴ میلیون مسکن چه خبر! در حالی‌ که هنوز دولت تشکیل نشده بود. رشد مسکن در کشور در سال‌های ۹۸ و ۹۹، منفی ۱۵ و ۱۳ درصد بود و امروز رشد منفی به رشد مثبت ۳.۲ درصد رسیده است. کمبود و نساختن مسکن در سنواتی که مغفول مانده بود، باید جبران شود. دولت شجاعانه در این عرصه وارد شد. ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار مسکن در حال ساخت است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ