رشد ۴۹درصدی درآمد تجارت خارجی گمرکات مازندران

اقتصاد ایران: نوشهر- سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران گفت: درآمد گمرکات استان با رشد ۴۹ درصدی به ۱۲ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،امیر جمشیدی با بیان اینکه طی هشت ماهه سال جاری، گمرکات مازندران ازنظر وزنی دومین و ارزشی سومین گمرک وارد کننده کالاهای اساسی است، افزود: طی هشت ماهه سال‌جاری دو میلیون و ۸۶۷ هزارتن انواع کالاهای اساسی به ارزش یک میلیارد و ۴۲۳ میلیون دلار وارد کشور شد که با اختصاص ۹۴ درصد از وزن و ۹۰ درصد از ارزش کل واردات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱۱ درصدی در وزن و ۸۹ درصد افزایش در ارزش داشته است.

جمشیدی ذرت دامی، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی و دامی، گندم دامی، جودامی و خوراک آماده دام را اقلام عمده کالاهای اساسی وارد شده به گمرکات مازندران بیان کرد.

وی میزان کل واردات هشت ماهه سال جاری را سه میلیون و ۴۱ هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۵۸۱ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: این میزان از واردات از طریق گمرکات مازندران به کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۹۶ درصدی در وزن و ۷۱ درصدی در ارزش را نشان می‌دهد.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران اظهار داشت: پنج قلم عمده کالاهای وارداتی در این مدت؛ ذرت دامی با ۵۶۶ میلیون دلار، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی با ۵۱۸ میلیون دلار، جو دامی با ۲۹۹ میلیون دلار، و کک نفتی با ۵۴ میلیون دلار و گندم با ۳۰ میلیون دلار بودند.

وی همچنین ۵ کشور عمده مبدا کالاهای وارداتی را به ترتیب شامل امارات متحده عربی با ۶۰۲ میلیون دلار، ترکیه با ۴۱۲ میلیون دلار، روسیه با ۲۲۷ میلیون دلار، انگلستان با ۸۳ میلیون دلار و عمان با ۶۶ میلیون دلار ذکر کرد.

وی افزود: درآمد وصولی گمرکات مازندران حاصل از تجارت خارجی با رشد ۴۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۲ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال بوده است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ