معاون نظارت بانک مرکزی خبرداد:

انتقال ۳۳ همت دارایی ازموسسه نور به بانک ملی

اقتصاد ایران: تاکید شخص رئیس کل بانک مرکزی این است که دارایی‌های مشکل دار موسسه نور به بانک ملی منتقل نشود و حتی یک ریال ناترازی از این موسسه به بانک ملی منتقل نشده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، فرشاد محمدپور معاون نظارت این بانک در بازدید میدانی از چند شعبه سابق مؤسسه نور که از امروز به بانک ملی منتقل شده است گفت: عمده ادغام‌ها در نظام بانکی در یک دهه گذشته بر این اساس بود که تمام مسائل مثبت و مشکلات بانک مبدا به بانک مقصد منتقل می‌شد، اما انتقال مؤسسه نور به بانک ملی جز اولین تجربیاتی است که در آن مشکلات را منتقل نکردیم.

وی با تاکید بر اینکه ۳۳ همت سپرده‌های با کیفیت مؤسسه نور به بانک ملی منتقل شده است، تصریح کرد: مؤسسه نور سابق نرخ تمام شده پول پایینی داشت که از میانگین نظام بانکی هم پایین‌تر بود. در مقابل، به همین اندازه دارایی‌های با کیفیت شامل شعب و ساختمان‌هایی که مشکل حقوقی ندارند و … نیز به بانک ملی منتقل می‌شوند.

محمدپور گفت: تاکید شخص رئیس کل بانک مرکزی این بود که دارایی‌های مشکل دار مؤسسه نور به بانک ملی منتقل نشود و بر این اساس به هیچ عنوان یک ریال ناترازی مؤسسه نور به بانک ملی منتقل نخواهد شد.

معاون نظارت بانک مرکزی با اشاره به ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه ۴۰ همت ناترازی مؤسسه نور به بانک ملی منتقل شده است، گفت: این ادعا به هیچ عنوان صحت ندارد. اعداد و ارقام کاملاً شفاف است و یک ریال ناترازی از مؤسسه نور به بانک ملی منتقل نشده است بلکه دارایی‌ها و سپرده‌هایی که از مؤسسه نور به بانک ملی منتقل می‌شوند با کیفیت هستند و تردیدی در این باره وجود ندارد.

به گفته دکتر محمدپور، مشکلات مؤسسه نور در همان مؤسسه باقی خواهد ماند و از امروز به عنوان یک مؤسسه غیر اعتباری فقط به حل مشکلات و پرونده‌های قبلی خواهد پرداخت.

معاون نظارت بانک مرکزی همچنین تاکید کرد: بانک ملی یکی از مهمترین بانک‌هاست و برای بانک مرکزی مهم است که ثبات بانک ملی حفظ شود. امیدواریم این انتقال شرایط بانک ملی را هم از لحاظ نیروی انسانی و هم از لحاظ مصارف و منابع بهبود بخشد که قطعاً همینطور است چرا که حدود ۲ هزار نفر نیروی انسانی که عمدتاً جوان هستند به بانک ملی منتقل می‌شوند و مشکل کمبود پرسنل را حل خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه سپرده‌گذاران مؤسسه نور هیچ نگرانی نداشته باشند، افزود: تمام سپرده‌هایی که تا روز پنجشنبه هفته گذشته در مؤسسه نور بود؛ از امروز؛ شنبه ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ در بانک ملی است و سپرده‌گذاران تا دو ماه آینده با مراجعه به همان شعب قبلی مؤسسه نور که در حال حاضر باجه ملی هم در آن مستقر است می‌توانند سپرده‌های خود را مدیریت کنند و حتی خدمات بیشتری هم دریافت کنند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ