وزیر کشور :

مردمی سازی رمز موفقیت اقتصاد کشور است

اقتصاد ایران: یزد- وزیر کشور با اشاره به اینکه امیدوار به تحقق تغییرات مثبت در حوزه اقتصادی کشور هستیم، گفت: رمز این موفقیت، مردمی سازی اقتصاد کشور است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  احمد وحیدی، پیش از ظهر پنجشنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی یزد با تاکید بر اینکه امروز در کشور ما جهاد اقتصادی در حال رخ دادن است، اظهار کرد: فعالیت‌های اقتصادی کارآفرینان بی‌شک نقشی مؤثر در در رشد و ارتقا جایگاه کشور دارد.

وی بیان کرد: برای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، قله‌ای در نظر گرفته شده که برای رسیدن به این قله نیاز به همت بیشتر و همکاری کارآفرینان اقتصادی است زیرا در حوزه اقتصاد نیز باید تحولات جدی در کشور رخ دهد.

وحیدی با بیان اینکه امیدوار به تحقق تغییرات مثبت در حوزه اقتصادی هستیم، افزود: این امیدواری به واسطه توسعه علمی و توسعه دانش بنیان‌ها به وجود آمده و از آنجا که خودباوری در میان جوانان بیشتر شده، امید به آینده‌ای بهتر وجود دارد.

وزیر کشور یادآور شد: مردمی سازی اقتصاد، رمز موفقیت اقتصاد کشور است و اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ گرچه با مشکلاتی همراه بود اما توانست در این زمینه تحول ایجاد کند و به مردمی سازی اقتصاد کمک شد.

وحیدی یکی از موضوعات تحولی در اقتصاد را زنجیره ارزش ذکر کرد و ادامه داد: اگر برای یک کار زنجیره ارزش تعریف نشود و ابتدا و انتهای کار مشخص نشود به موفقیت می رسیم اما با حوادث کوچک، اصل کار زیر سوال می‌رود و این موضوع باید در تمام زمینه و رسته‌ها تعریف شود.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان یزد اظهار کرد: ۲۰ هزار گردشگر برای استانی نظیر یزد با این همه اثر میراثی و جاذبه طبیعی و ثبت جهانی بافت تاریخی، بسیار کم است و باید در این زمینه برنامه ریزی شود.

وی افزود: از آنجا که گردشگری می‌تواند تحولی جدی در حوزه اقتصاد ایفا کند، باید زنجیره ارزش در این بخش نیز تعریف و ایجاد شود.

وحیدی با اشاره به اینکه یزد را به «قنات و قنوت و قناعت» می‌شناسند، عنوان کرد: این ویژگی‌های یزدی‌ها می‌تواند پیشران بسیاری از موضوعات مثل بهره‌وری شود و سفیر و پیام رسان هویت ملی باشد.

وزیر کشور خطاب به استاندار یزد عنوان کرد: تحول باید توسط خود مدیران استان صورت گیرد و در این زمینه مشخص کنید که برای رسیدن به اهداف مشخص شده و ارزش افزوده ظرفیت‌های موجود در استان یزد نیاز به چه اختیاراتی دارید و با نگاه رئیس جمهور مطمئن باشید این اختیارات به شما تعلق می‌گیرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ