ابراز نگرانی WHO از وضعیت بهداشتی غزه؛

بیماری ممکن است از بمباران کشنده‌تر باشد

اقتصاد ایران: سخنگوی سازمان جهانی بهداشت ضمن هشدار نسبت به افزایش بیماری‌های عفونی و اسهال در بین کودکان اعلام کرد که اگر نظام بهداشتی در نوار غزه ترمیم نشود افرادی که بر اثر بیماری جان خود را از دست خواهند داد حتی از تلفات ناشی از بمباران‌ هم بیشتر خواهدبود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،بسخنگوی سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه ضمن هشدار نسبت به افزایش بیماری‌های عفونی و اسهال در بین کودکان اعلام کرد که اگر نظام بهداشتی در نوار غزه ترمیم نشود، افرادی که بر اثر بیماری جان خود را از دست خواهند داد حتی از تلفات ناشی از بمباران‌ هم بیشتر خواهد شد.

براساس گزارش رویترز، در ارقامی که سازمان ملل متحد نیز آن‌ها را موثق می‌داند، مقامات بهداشتی غزه می‌گویند که بیش از 15 هزار نفر در بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی کشته شده‌اند که نزدیک به 40 درصد از آن‌ها کودک هستند و بیم آن می‌رود که بسیاری دیگر نیز زیر آوار ساختمان‌ها دفن شده باشند.

مارگارت هریس از سازمان جهانی بهداشت در نشست توجیهی سازمان ملل در ژنو گفت: اگر نتوانیم با هم این سیستم بهداشتی را ترمیم کنیم تعداد بیشتری از مردم بر اثر بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

وی با اشاره به نگرانی‌ در مورد افزایش بیماری‌های عفونی، به‌ویژه موارد اسهال در نوزادان و کودکان گفت که در اوایل ماه نوامبر، بیماری اسهال در بین افراد پنج‌ساله و بالاتر به بیش از 100 برابر سطح طبیعی رسیده بود.

به گفته هریس، در حال حاضر همه مردم نوار غزه نیاز شدیدی به خدمات سلامت دارند زیرا از گرسنگی می‌میرند، آب تمیز ندارند و در اماکن متراکم از جمعیت زندگی می‌کنند.

جیمز الدر؛ سخنگوی آژانس کودکان سازمان ملل در غزه نیز به خبرنگاران گفت که بیمارستان‌های این نوار مملو از کودکانی است که بر اثر سوختگی و اصابت ترکش زخمی شده‌اند و یا با نوشیدن آب کثیف دچار ورم معده شده‌اند.

وی افزود: من با والدین زیادی آشنا شدم. آن‌ها دقیقاً می‌دانند که فرزندان‌شان به چه چیزی نیاز دارند اما به آب سالم دسترسی ندارند و این آن‌ها را آزار می‌دهد.

الدر توضیح داد: یک کودک را دیده که بخشی از پایش گم شده بود که برای چند ساعت روی زمین بیمارستان خوابیده بود، زیرا به دلیل کمبود کادر پزشکی نمی‌شد تحت درمان قرار بگیرد.

وی افزود: نزدیک به سه‌چهارم بیمارستان‌ها که 26 بیمارستان از 36 بیمارستان غزه را شامل می‌شود، به دلیل بمباران‌ها و کمبود سوخت به طور کامل تعطیل شده‌اند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ