گلوبز اعلام کرد؛

جنگ غزه بانک‌های اسرائیل را مستاصل کرده است

اقتصاد ایران: بانک‌های رژیم صهیونیستی به دلیل فشار مالی ناشی از تجاوز این رژیم به نوار غزه مجبور به افزایش تخصیص بودجه برای پوشش زیان‌های مالی و کم کردن سود تقسیمی بین سهامداران خود شدند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، بانک‌های رژیم صهیونیستی به دلیل جنگ با غزه با فشار مالی زیادی مواجه هستند که آنها را مجبور به افزایش تخصیص سرمایه برای پوشش زیان‌های مورد انتظار در سه‌ماهه جاری کرده است.

بانک مرکزی رژیم صهیونیستی به بانک‌های تجاری این رژیم توصیه کرده است با توجه به شرایط سخت اقتصادی و امنیتی و خطرات بالایی که با آن مواجهند، تقسیم سود سهامداران را در سه ماهه جاری کاهش دهند.

بر اساس گزارش  روزنامه اقتصادی «گلوبز» در تل آویو ،  بانک دیسکانت اسرائیل برای زیان‌های اعتباری احتمالی در سه ماهه چهارم امسال تخصیص هنگفتی از سرمایه را در نظر گرفته که معادل شش برابر تخصیص‌ها برای پوشش زیان در سال ۲۰۲۲ بوده است.

به گزارش «گلوبز» در تل آویو، بانک دیسکانت رژیم صهیونیستی صورت‌های مالی سه ماهه سوم خود را در صبح دوشنبه منتشر کرد که سود خالص ۸۱۷ میلیون شکلی آن را در این مدت نشان می‌دهد، در حالی که در سه ماهه سوم سال گذشته این میزان سود ۸۹۳ میلیون شکل بوده است.

گلوبز افزود: این کاهش سود بانک دیسکانت، عمدتاً به دلیل افزایش تخصیص‌ها برای پوشش زیان وام‌ها  ناشی از بالا بودن نرخ بهره و جنگ در نوار غزه است، زیرا خطر  اینکه وام گیرندگان نتوانند بدهی‌های بانکی خود را بازپرداخت کنند، افزایش یافته است.

در این راستا، بانک «هاپوعلیم» رژیم صهیونیستی نیز توزیع سود سه ماهه سوم خود را با پیش بینی زیان‌هایی که از جنگ متحمل می شود، به ۲۰ درصد از سود کاهش داد. هاپو علیم سومین بانک تجاری بزرگ در سرزمین‌های اشغالی است.

بر اساس این گزارش، بانک‌های رژیم صهیونیستی ضربه شدیدی از عملیات طوفان الاقصی متحمل شدند به نحوی که ارزش بازار سهام و اوراق قرضه  آنها کاهش یافته است ؛افزون بر اینکه ارزش شکل در برابر دلار کاهش یافته و سرمایه‌گذاران خارجی از بازار بانکداری اسرائیل گر یخته‌اند.

گلوبز افزود بانک دیسکانت رژیم صهیونیستی در سه ماهه سوم امسال ۵۹۶ میلیون شکل برای خسارت اعتباری اختصاص داد که این رقم در سه ماهه مشابه سال گذشته ۱۰۶ میلیون شکل بود. این بانک گفت که افزایش تخصیص سرمایه تقریباً به طور کامل  نتیجه عواقب جنگ غزه است.

بر اساس این گزارش، بازده سالانه بانک دیسکانت در سه ماهه سوم امسال به ۱۲ درصد رسید که این رقم در سه ماهه مشابه ۱۵ درصد بوده است.

بانک دیسکانت همچنین از رشد ۲.۲ درصدی اعتبارات ارائه شده به مردم در سه ماهه سوم قبل از عملیات طوفان الاقصی خبر داد و اعلام کرد که رشد اعتباری مسئولانه را در شرایط رکود اقتصادی حفظ کرده است». این بانک همچنین  اعلام کرد که تقسیم سود آن در سه ماهه سوم امسال به ارزش ۱۲۳ میلیون شکل معادل ۱۵ درصد بوده در حالی است که در سه ماهه دوم امسال ۳۰ درصد از سود خود را تقسیم کرده است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ