جنگل‌زدایی باعث تشدید ریزگردها خواهد شد

اقتصاد ایران: رئیس انجمن علمی جنگل‌بانی ایران گفت: حوزه حفاظت از منابع طبیعی و جنگل‌ها در اولویت هستند و اگر جنگل‌ها از بین رود زمین آن به مرتع و سپس به بیابان تبدیل می‌شود و حاصل این بیابان‌ها ریزگردهایی است که به چشم مردم می رود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،عطاالله حسینی حفاظت از منابع طبیعی، جنگل‌ها در اولویت هستند زیرا اگر جنگل‌ها از بین رود زمین آن به مرتع و سپس به بیابان تبدیل می‌شود و حاصل این بیابان‌ها ریزگردهایی است که به چشم مردم می رود و مشکلات بیابان‌زایی ایجاد می‌شود.

وی افزود: در همایش صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی که در اردبیل برگزار شد، مشکلات و راه‌حل‌هایی که ارائه شده را جمع‌بندی کردیم تا در ادامه از این اطلاعات جهت حفظ و صیانت از منابع طبیعی به خصوص عرصه‌های جنگلی استفاده شود.

رئیس انجمن علمی جنگل‌بانی ایران تصریح کرد: امیدوارم برنامه‌هایی را انجام دهیم که هم‌افزایی بین سازمان، انجمن علمی جنگل‌بانی و دانشگاه‌ها بیشتر اتفاق بیافتد.

وی با بیان اینکه این انجمن تحت حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، افزود: بر اساس اساسنامه، این انجمن یک سازمان مردم نهاد است و وظیفه خود می‌دانیم که بتوانیم مشکلات مردم را شناسایی و با آگاهی دقیق از آن‌ها، این مشکلات را رفع کنیم.

حسینی گفت: متخصصان و کارشناسان این حوزه می‌توانند به این انجمن بپیوندند و ما می‌توانیم از نظرات و ایده‌های این متخصصان استفاده کنیم چرا که جنگل برای ما است و ما باید آن را برای نسل‌های آینده حفظ کنیم‌.

حسینی به برگزاری همایش صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی اشاره و تصریح کرد: پویایی که در این نوع همایش‌ها وجود دارد موجب می‌شود مشکلات در گوشه ماندگار نشده و در متن جامعه باشند و بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

حسینی عنوان کرد: انجمن علمی جنگل‌بانی ایران از سال ۱۳۸۲ به همت هیئت موسس از اساتید پیشکسوت فعالیت خود را شروع کرد و در همین خصوص نیز اساسنامه‌ای بسیار مشخص و قابل استفاده دارد.

رئیس انجمن علمی جنگل‌بانی ایران افزود: انجمن علمی جنگل‌بانی بعد از تاسیس با همت پیشکسوتان این عرصه تاثیر بسزایی در برخی از اصلاحات موارد قانونی داشت.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ