هزینه سوختی خودرو‌های برقی سرسام آور است

اقتصاد ایران: بررسی‌های جدید نشان می‌دهد هزینه لازم برای تامین سوخت خودرو‌های برقی بسیار بیشتر از حد تصور است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، به بررسی روند گسترش استفاده از خودرو‌های برقی در آمریکا پرداخت و این که این روند چه پیامد‌هایی برای اقتصاد خانوار‌ها و اقتصاد کلان کشور‌ها به همراه دارد.

در نتایج تکان دهنده یک تحقیق جدید، سرشکن هزینه‌های پنهان در خودرو‌های آشکار شده است. ادعا می‌شود هزینه لازم برای شارژ باطری خودرو‌های برقی حدود ۱.۲۱ دلار به ازای مقدار برابر با یک گالن چهار لیتری بنزین است. اما نتایج تحقیق جدید نشان می‌دهد با درنظرگرفتن هزینه‌های مرتبط با یارانه‌های دولتی برای خودرو‌های برقی و بار تحمیل شده ناشی از این خودرو‌ها بر شبکه سراسری برق، این رقم درواقع بیش از ۱۷.۳۳ دلار می‌شود! برای گفتگو در این باره با راس وات (Russ Vought) رئیس پیشین سازمان مدیریت و بودجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ همراه شده ایم. لطفا درباره هزینه‌های مخفی فوق، توضیحاتی بفرمایید.

راس وات: این مسئله، نمونه‌ای دیگر از طرح‌های اقتصادی بایدن است که یارانه‌های پنهان را آشکار می‌کند. البته یارانه‌های مستقیم ناشی از اعتبارات مالیاتی دولت فدرال را نیز باید مدنظر داشت. این سیاست‌ها در دوران اوباما شروع شده بود و در دوران ترامپ، وقفه‌ای در اجرای آن اعمال شد. اما الان بار دیگر بایدن این برنامه را با جدیت پیش می‌برد. یارانه‌های عظیمی برای این منظور اختصاص می‌یابد. نتایج تحقیقات در «بنیاد سیاست عمومی در تگزاس» به روشنی گویای همین نکته است. هزینه سوخت لازم برای خودرو‌های برقی براساس قالب گالن چهار لیتری ۱۷ دلار است. افزون بر این باید توجه داشت که هزینه هر خودروی برقی حدود ۵۰۰۰۰ دلار است. وقتی به هزینه بیشتر برای خرید این خودرو‌ها و هزینه بالای روند تامین سوخت برای این خودرو‌ها نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که دولت می‌خواهد این هزینه‌ها را بر مردم تحمیل کند. مردم باید هزینه این کار‌ها را بپردازند درحالی که افراد پولدار در مناطق ساحلی به خرید این خودرو‌ها مبادرت می‌کنند. این همان کاری است که دولت بایدن انجام می‌دهد. این کار در ادامه کار‌های دیگری است که در دوران دولت بایدن انجام شده است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ