۱۶ میلیون نفر حاشیه نشین داریم :

وزرای صمت و اقتصاد برای مسکن تکلیف شرعی دارند

اقتصاد ایران: عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان"وزارت صمت و اقتصاد تکلیف شرعی دارند برای مسکن کاری انجام دهند"گفت:حدود ۱۶ میلیون نفر حاشیه نشین داریم که یک معضل خیلی اساسی است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، سیدالبرز حسینی در خصوص خروج عرضه فولاد و سیمان از بورس اظهار کرد:  مسکن یک اَبرچالش برای کشور است و 12.5 میلیون نفر جمعیت جوان در شرف ازدواج داریم.

وی ادامه داد: امروز 2.5 میلیون نفر جوان بالای 32 سال داریم که سن ازدواج آنها گذشته است.

وی افزود: از سوی دیگر حدود 16 میلیون نفر حاشیه نشین داریم که یک معضل خیلی اساسی است، به این معنا که نظام خانواده مورد تهدید قرار داده است.

وی تاکید کرد: اگر همه اینها را قبول داریم،‌ بنابراین وزیر اقتصاد، وزیر صمت، رئیس سازمان بورس و ... تکلیف شرعی دارند که برای بخش مسکن کاری انجام دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس پیش از این نیز گفته بود: در قانون جهش تولید مسکن، یکی از استوانه‌های قانون تامین نهاده‌های ساختمانی است؛ در قانون به طور مشخص به سیمان و فولاد اشاره شده است. در قانون فرصت را ایجاد کرده‌ایم برای ساخت و ساز مسکن حمایتی (نهضت ملی مسکن) وزارت صمت باید تمهیداتی را ایجاد کند تا با قیمت متعارف نهاده‌های ساختمانی برای پروژه‌ها تامین شود.

حسینی اضافه کرد: در فولاد مثلاً تولید 28 میلیون تن-در سال- را داریم که از این میزان حدود 17 میلیون تن نیاز کشور است. در سیمان نیز 55 میلیون تن نیاز کشور است که بالای 75 میلیون تن در سال تولید این نهاده ساختمانی را داریم.

وی افزود:‌ وقتی مازاد تولید داریم به این معنی است که برای ساخت و ساز مسکن به‌عنوان یک نیاز اساسی با بهره‌گیری از ظرفیت قانون جهش تولید مسکن به تفاهم و مکانیزم قیمت‌گذاری برسند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که این کار باید برای 5 دهک پایین جامعه انجام شود، گفت:‌ به‌عبارتی دیگر با یک قیمت متعارف انبوه‌سازان ساخت و ساز مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن را انجام دهند. وزارت صمت مکلف به انجام این کار است و در غیراین صورت مجلس حتما سئوال و پیگیری می‌کند.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ