دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری؛

۲ شهرک مسکونی در مازندران احداث می‌شود

اقتصاد ایران: دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری از موافقت شورای عالی با الحاق ۱۵۵هکتار اراضی به شهر نیشابور و ایجاد دو شهرک مسکونی در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، خسرو دانشجو یادآور شد: در سیزدهمین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری با الحاق 155 هکتار اراضی به شهر نیشابور به عنوان دومین شهر استان خراسان‌رضوی با 350 هزار نفر جمعیت فعلی موافقت شد. در این مصوبه ملاحظات زیست‌محیطی و تامین آب مورد تاکید ویژه قرار گرفت.

وی افزود: مقرر شد پس از تهیه طرح تفصیلی نیشابور، مجدد در شورای عالی شهرسازی و معماری موضوع الحاق زمین به دلیل اهمیت تاریخی و سرزمینی  این منطقه بررسی شود.

وی از موافقت اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری با الحاق دو شهرک مسکونی به استان مازندران خبر داد و گفت: مکان‌یابی شهرک "کرفون" در بابلسر و شهرک "گلوگاه" در شهرستان گلوگاه به تصویب رسید  برای طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان "این مصوبه با رعایت ملاحظات حفظ حریم‌های صنعتی و زیست‌محیطی بوده است" اضفاه کرد: مقرر است طرح تفصیلی این دو شهرک نیز بعد از تهیه توسط مشاور مجدد در جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری مصوب شود و به اجرا برسد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در نشست شورای عالی شهرسازی و معماری با اشاره به چهار استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و طرح 27 نقطه ساحلی، سکونت‌پذیری این مناطق و شهرهای جدید را مطرح و اظهار کرد: عدالت استفاده از اقتصاد دریا، بالابردن ظرفیت گردشگری و جمعیت پذیری این مناطق با تأمین زیرساخت‌ها محقق می‌شود.در طرح هم‌پیوندی، استان‌های فاقد ساحل نیز از اقتصاد دریا بهره‌مند می‌شوند.

بذرپاش با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای کاهش تورم و رشد تولید، فراهم‌سازی مسکن را با کنترل قیمت  و تولید و عرضه‌ی بیشتر ضروری دانست و بر کاهش تورم مسکن که کاهش تورم عمومی کشور را در پی دارد، تأکید کرد.

وی بیان کرد: تأمین زمین به تحریم‌ها ارتباطی ندارد و با مصالح ساختمانی، نیروی انسانی اعم از کارگر و طراح و... داخلی مرتبط است که تولید مسکن، رشد قابل توجهی نصیب کشور می‌کند و اثرات اجتماعی و رضایت مردمی را نیز در پی دارد.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ