عرضه 1.3 میلیون تن محصول در بورس کالای امروز

اقتصاد ایران: 1.35 میلیون تن کالا و محصول امروز در بورس کالا عرضه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  تالارهای بورس کالای ایران روز یکشنبه ۱۴ آبان ماه میزبان عرضه یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۰۶ تن انواع کالا و محصول هستند. تالار سیمان با عرضه یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۰۸ تن سیمان تیپ ۱ و ۲ بیشترین حجم عرضه را در میان سایر تالارها دارد.

۶ هزار تن شمش آلومینیوم، ۵ هزار تن هیدروکسید آلومینیوم، ۵ هزار تن مس کم عیار و یک هزار تن شمش روی تالار محصولات صنعتی و معدنی نیز عرضه می شود.

تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی میزبان عرضه ۱۹ هزار و ۷۵۷ تن مواد پلیمری و شیمیایی است.

تالار حراج باز عرضه ۴ هزار تن مس کاتد، ۳ هزار تن سولفات سدیم و ۲۰۰ تن سولفور مولیبدن را تجربه می کند.

تالار صادراتی شاهد عرضه ۲۰ هزار تن شمش بلوم، ۱۲ هزار و ۳۶۵ تن قیر، ۴۱۶ تن روغن پایه و ۱۱۰ تن انیدرید فتالیک است.

در بازار فرعی هم ۴۰ هزار تن ضایعات مخلوط نرمه گندله و لجن آهن اسفنجی، ۳ هزار تن اکسید آلومینیوم، ۷۵۰ تن قیر آند آلومینیوم و ۵۰۰ تن کائولن روی تابلو می رود.

 ۶۶.۳ هزار گواهی سپرده شمش طلا دست به دست شد

در معاملات دیروز بازار مالی بورس کالا، ۶۶.۳ هزار گواهی سپرده شمش طلا دست به دست شد. میزان حجم کل معاملات گواهی سپرده‌های کالایی (با احتساب شمش طلا) ۱.۲۸۲ میلیون گواهی سپرده بود.

در معاملات دیروز، گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا ۶۶ هزار و ۳۴۳ گواهی سپرده دست به دست شد که ارزش آن به ۲۲۰ میلیارد و ۳۵۳ میلیون و ۷۴۹ هزار ریال (معادل ۲۲.۰۳ میلیارد تومان) رسید. در این روز ۲۷۲ دفعه معامله صورت گرفت.

در بازار دیروز، گواهی سپرده کالایی نیز یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۱۴ گواهی سپرده کالایی به ارزش یک هزار و ۸۵ میلیارد و ۶۵۸ میلیون و ۹۴۲ هزار ریال (معادل ۱۰۸.۵۵ میلیارد تومان) دست به دست شد.

در این بازار یک هزار و ۹۷۹ دفعه معامله صورت گرفت. در بخش حقیقی‌ها، ۷۱۰ خریدار و ۴۲۶ فروشنده و در بخش حقوقی‌ها، ۱۴ خریدار و ۲۱ فروشنده در بازار حاضر بودند.

در بخش صندوق‌های کالایی نیز امروز ۸۵ میلیون و ۳۳ هزار و ۹۸۱ واحد صندوق به ارزش ۳ هزار و ۹۶۱ میلیارد و ۶۰۴ میلیون و ۷۵۶ هزار ریال (معادل ۳۹۶.۱ میلیارد تومان) دست به دست شد.

در معاملات دیروز صندوق‌ها، ۲۱ هزار و ۴۵۷ معامله صورت گرفت. همچنین در بخش حقیقی‌ها، ۶ هزار و ۴۲۶ خریدار و ۳ هزار و ۲۶۴ فروشنده و در بخش حقوقی‌ها، ۳۹ خریدار و ۲۶ فروشنده در بازار حاضر بودند.

بیشترین معاملات دیروز، واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری برای صندوق س. طلای سرخ نوویرا (نهال) به حجم ۱۴ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۸۹۶ واحد بود. صندوق س. پشتوانه سکه طلای کهربا (کهربا) و صندوق طلای عیار مفید (عیار) نیز در رتبه‌های بعدی جای داشتند.

 فروش ۵۶۴ هزار تن محصول در بورس کالا

تالارهای بورس کالای ایران روز شنبه ۱۳ آبان ماه میزبان معامله ۵۶۴ هزار و ۷۴۸ تن انواع کالا و محصول بود.

تالار محصولات صنعتی و معدنی نیز میزبان معامله ۲۵۰ هزار تن گندله سنگ آهن، ۲ هزار و ۲۵ تن شمش بلوم، ۳ هزار و ۹۲۷ تن میلگرد، ۵ هزار و ۷۰۰ تن ورق گالوانیزه خودرو، ۳ هزار و ۳۶۹ تن تیرآهن، ۱۰۰ تن ورق سرد خودرو و ۵۰۰ تن ورق سرد لوازم خانگی بود.

در تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی هم ۴ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات سنیگن و سبک، ۲ هزار و ۱۹۴ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۸۰۰ تن گوگرد کلوخه، یک هزار و ۱۵۴ تن مواد پلیمری، ۲۲۵ تن گوگرد گرانوله و ۳ هزار و ۴۲ تن PDA TAR فروخته شد.

تالار حراج باز نیز میزبان دادوستد ۲۴۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن و ۱۰ هزار تن وکیوم باتوم بود.

۱۴ هزار و ۶۸۹ تن سیمان در سامانه معاملات مچینگ فروخته شد.

تالار صادراتی هم معامله ۱۱ هزار و ۳۲۵ تن قیر را تجربه کرد.

بازار فرعی هم شاهد معامله ۹ هزار لیتر روغن کارکرده لوکوموتیو، ۵ هزار و ۸۸۸ تن میلگرد کلاف و ۵ هزار تن ضایعات نرمه آهن اسفنجی بود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ