اجرای طرح جهش تولید دیمزارهای بروجرد

اقتصاد ایران: مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: طرح جهش تولید در ۲۱ هزار و ۴۹۰ هکتار از دیمزارهای بروجرد با نظارت مستمر کارشناسان جهاد کشاورزی نیمه نخست سال جاری اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  جواد گودرزی  افزود : در ۶ ماهه نخست سال جاری چهار دستگاه ریزدانه کار از خط ویژه مکانیزاسیون، سمپاش ۶۰۰ لیتری پشت تراکتوری و یک دستگاه کشت مستقیم به ارزش پنج میلیارد ریال از اعتبارات جهش تولید خریداری شده است.

وی اظهار کرد: جذب و توزیع ۱۵ لیتر سم "آوانت" از طرح جهش تولید که به صورت مجانی و تعیین عوامل تشخیص و تطبیق جهت خرید تضمینی گندم دانه های روغنی و استقرار آن در مراکز خرید از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد بیان کرد: خرید تضمینی گندم ۵۰ هزار تن، کلزا ۳۵۰ تن و کاملینا برای اولین بار به میزان ۲۵ تن و جذب و توزیع ۲ تن بذر کلزا از ارقام "ماراتن" و "نپتون" جهت کشت سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در انجام شد.

گودرزی اضافه کرد: جذب و توزیع ۳۸۰ تن بذر گندم آبی و دیم بهمراه بذرمال جهت کشت سال زراعی جاری و جذب و توزیع ۲ رقم جو ( آرتان و قافلان) برای توزیع بین کشاورزان برای کشت سال زراعی نیز از جمله برنامه ها اجرا شده در سال جاری است.
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد ادامه داد: کشت محصولات پاییزه (گندم، جو، کلزا، باقلا) در سطح ۲۸ هزار و ۷۱۰ هکتار با برآورد تولید حدود ۳۸ هزارو ۶۰۰ تن انجام شد.

گودرزی افزود: پرونده ۲۹ نفر متقاضی تسهیلات احداث باغ و پرورش قارچ به مبلغ ۳۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تبصره ۱۶ به بانک ملی معرفی شده است.

وی اظهار کرد: همچنین پرونده سه نفر از متقاضیان احداث گلخانه به مبلغ ۱۲۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۲به سازمان معرفی شد.

گودرزی گفت: در این مدت ۱۹ هزار قلمه ریشه دار گلدانی گل محمدی جهت کاشت در سطح ۱۱.۴ هکتار و توزیع ۳۴ کیلوگرم بذر زیره، سیاهدانه و بذر ریحان بنفش جهت کاشت در سطح پنج هکتار انجام شده است.
وی بیان کرد: کاشت ۶۵ هزار نشا گیاهان دارویی شامل آویشن، رزماری و گل گاوزبان جهت کاشت در سطح ۱۵ هکتار از دیگر اقدامات انجام شده در نیمه اول سال جاری است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ