بهترین گزینه برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی کیست؟

اقتصاد ایران: دبیرکل حزب اتحاد ملّی ایران و نایب رئیس خانه احزاب ایران طی نامه ای که رونوشت آن در اختیار رسانه های گروهی قرار گرفته ، از آیت الله رئیسی درخواست نموده ، در کابینه دولت مردمی دولت سیزدهم از ظرفیت های متخصص حوزه کشاورزی و مدیری جهادی و انقلابی " دکتر علی وقف چی " عضو هیأت رئیسه و سخنگوی سابق کمیسیون کشاورزی مجلس دهم استفاده نموده و ایشان را برای تصدی پست وزارت جهاد کشاورزی جهت اخذ رأی اعتماد نمایندگان محترم به مجلس شورای اسلامی معرفی نمایند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محسن صفرپور ،دبیرکل حزب اتحاد ملی ایران طی این نامه سرگشاده که رونوشتی از آن در اختیار " اکونیوز " قرار گرفته ، از رئیس جمهور  به شرح ذیل درخواست نموده است :

" بسمه تعالی

محضر مبارک حضرت آیت ا...  دکتر رئیسی؛

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

بدینوسیله برادر گرامی جناب آقای دکتر علی وقف‎چی دانش ‎آموخته دکترای دامپزشکی از دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه و سخنگوی کمیسیون کشاورزی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه زنجان و طارم و عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی به محضر حضرتعالی پیشنهاد می‏شود. آقای دکتر وقف‎چی، دبیرکل سازمان مردم‏نهاد "توسعه کشاورزی مردم" و رئیس ستاد مردمی "همبستگی ملت ایران ( هما)" در انتخابات ریاست جمهوری اخیر بوده‏ اند و نیز مورد حمایت " تشکل‎های بخش کشاورزی کشور هستند. به باور ایشان اصلاح روند حکمرانی در بخش کشاورزی کشور  منوط به رعایت الزاماتی است که ذیلاً اشاره می‏شود:

وقفچی نماینده زنجان

"1. نظر به اینکه همراهی و هم ‏افزایی اعضای هیئت محترم دولت از ضروریات دولت مردمی و کارآمد است، در عرصه تصمیم ‎گری و تصمیم ‎سازی در سطح ملی، همه دولتمردان باید ید واحده باشند. رویکرد مدیران اقتصادی کشور به جای حمایت از سپرده ‏گذاری و در نتیجه رکود پول، باید حمایت از تولید و تولید‎کننده باشد و تضمین سود برای تولید‏کننده در نظر گرفته شود.

  1. رویکرد بانک‎ها، به ویژه بانک کشاورزی می‏بایست مشارکت واقعی و همکاری عملی با فعالین اقتصادی بخش کشاورزی و تولید‏کنندگان این بخش باشد تا علاوه بر برقراری امنیت غذایی در کشور، بتوانند در حوزه صادرات نقش ‏آفرینی کنند.
  2. به منظور حفظ و حراست از منابع آبی و سرمایه های آبی کشور و مقابله با چالش کم‏ آبی و بی ‏آبی در کشور، ضرورت دارد عمده توان فعالین بخش کشاورزی در زمینه مدیریت آب بعنوان یک کالای راهبردی و ذی‏ قیمت بکار گرفته شود و کشت متراکم به ویژه کشت گلخانه‌ای در کشور توسعه یابد.
  3. لازم است با رویکردی یکپارچه به مدیریت منابع آبی کشور، تمام ظرفیت آب موجود پس از باز‏چرخانی آب به خصوص قبل از ورود آن به مناطق مرزی در جهت تولید نهاده ‏های دامی مورد بهره ‏برداری قرار گیرد.
  4. لازم است بستر عملی مشارکت مردم در مدیریت هوشمند و توسعه ‏ای منابع طبیعی خدادادی فراهم شود.
  5. در بخش کشاورزی به جای واردات محصولات آماده و نیمه ‏آماده، واردات تکنولوژی تولید این محصولات و بومی کردن این دسته از محصولات در اولویت قرار گیرد.

لازم به توضیح است آقای دکتر وقف‏ چی، در سطح ملی شخصیتی فعال، سالم، پاک‏دست، مدیر و خادم ملت و نظام  اسلامی بوده و هستند و با توجه به سوابق پیوستی، گزینه‏ ای اصلح جهت تصدی صدارت وزارتخانه‏ جهادکشاورزی محسوب می‏شوند؛ لذا خواهشمند است با توجه به درایت، توانمندی و خیراندیشی مسبوق حضرتعالی؛ دستورات ویژه ‎ای را در سال "مهار تورم و رشد تولید" در دولت "عدالت محور" جناب‏تان در راستای تحقق این مهم و بهره‎ گیری از مدیران متخصص، کارآمد و متعهدی همچون ایشان مبذول و صادر فرمایند./.

 

با آرزوی توفیق الهی

دبیرکل حزب اتحاد ملی ایران

و

نایب رئیس خانه احزاب ایران

محسن صفرپور

رونوشت : هئیت رئیسه، روسای کمیسیون‏ها و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و رسانه های گروهی"

 

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ