۳۹۶ صورت مالی در کدال منتشر شد

شفافیت اطلاعات ۸۹۵ شرکت بورسی و غیر بورسی

اقتصاد ایران: وزیر اقتصاد اعلام کرد: در اجرای بندی از قانون بودجه سال جاری و در راستای شفافیت اطلاعات اقتصادی، امروز ۳۹۶ صورت مالی سال ۱۴۰۰ شرکت‌های غیر بورسی روی کدال قرار می‌گیرد که از این تعداد ۳۰۶ مورد مربوط به شرکت‌های دولتی است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، احسان خاندوزی اظهار کرد: طبق جز یک بند تبصره دو قانون بودجه 1401 ، وزارت اقتصاد موظف است که سالانه به صورت عمومی و در سامانه کدال صورت های مالی شرکت های مشمول این بند را منتشر کند.

وی ادامه داد: در اجرای این بند قانونی، وزارت امور اقتصادی و دارایی با همه افراد حقوقی که مشمول این بند بودند، از فروردین ماه به طور مکرر نامه نگاری و درخواست دریافت صورت‌های مالی را داشته است. خاندوزی گفت: تا امروز با توجه به همکاری دستگاه ها و تلاش وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره شناسایی شرکت‌ها و گرفتن اطلاعات صورت مالی از سازمان حسابرسی و جامعه حسابداران رسمی، 852 شرکت شناسایی شده که این عدد تا پایان سال چهار رقمی خواهد شد.

وزیر اقتصاد افزود: از این تعداد 243 شرکت، بورسی بودند که اطلاعات آنها در کدال و در موعد مقرر منتشر شد و 396 صورت مالی هم امروز روی کدال قرار می‌گیرد که از این تعداد 306 مورد مربوط به شرکت های دولتی، شش مورد مربوط به بانک ها، دو مورد از بیمه ها، دو مورد به مناطق آزاد تجاری و شرکتهای زیر مجموعه های آنها، 11 مورد زیر مجموعه شرکت‌های دبیرخانه مناطق آزاد، 27 مورد مربوط به زیر مجموعه شرکت‌های بانک‌ها و بیمه‌ها، 5 مورد مربوط به شرکت‌های زیر مجموعه تامین اجتماعی، یک مورد مربوط به مجموعه شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری، 30 مورد مربوط به صورت مالی فدراسیون ها، 2 مورد مربوط به موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی و چهار شرکت تحت نظارت دولت هستند.

وی ادامه داد: همچنین 254شرکت از زیرمجموعه‌های سازمان تامین اجتماعی شناسایی شدند که از این تعداد، 211 شرکت بورسی بودند، 5 شرکت غیر بورسی هم صورت مالی حسابرسی شده آنها صادر شده که منتشر می‌شود، تعدادی از شرکت‌ها هم شناسایی شدند اما هنوز صورت‌های مالی آنها حسابرسی و آماده نشده است. وی با مقایسه صورت‌های مالی منتشر شده نسبت به آنچه دو سال قبل از آن نیز گفت: تا این لحظه صورت های مالی 396 شرکت غیربورسی و در مجموع 852شرکت در کدال منتشر شده که برای سال 98 در مجموع 298صورت‌‌های مالی شرکت های غیر بورسی اعم از شرکت دولتی، مادر تخصصی، فرعی و اصلی منتشر شد و برای سال 99این تعداد به 321 شرکت رسید که در فروردین 1401منتشر شد. وزیر اقتصاد با اشاره به رشد دو برابری در شفاف سازی اطلاعات شرکت‌ها اعلام کرد: تا پایان سال این رشد به چند برابر خواهد رسید.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: انتشار صورت های مالی از منظر شفافیت و اطلاع رسانی به مردم و اینکه همه زوایای مالی فعالیت‌های یک شرکت و سایر شرکت‌های زیرمجموعه برای عموم مردم شفاف می‌شود، بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: شاید پیش از این مردم گمان می کردند که اینجا اتاق تاریکی از فساد و تصمیم گیری‌های مخفی است که با افشای صورت های مالی به این اتاق تاریک چراغ انداخته و روشن شد. خاندوزی تصریح کرد: اصرار داریم عموم جامعه از خدمات شرکت‌ها و سایر شرکت های مشمول این بند آگاه شوند، اطلاعاتی اعم از قیمت تمام شده، خدمات شرکت، میزان درآمد شرکت، در مورد اینکه خدمات شرکت دولتی با چه قیمتی به دست مردم می رسد و چقدر در این میان رانت توزیع می‌شود.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ