امیرعبداللهیان:

ذره‌ای ازخطوط قرمز درموضوع هسته‌ای تخطی نمی‌کنیم

اقتصاد ایران: وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اینکه ذره‌ای از خطوط قرمز نظام در موضوع هسته‌ای تخطی نمی‌کنیم، گفت: خطوط ترسیم شده رهبر معظم انقلاب در بی اثر کردن تحریم‌ها به موازات ادامه روند مذاکرات، مورد تأکید رئیس‌جمهور است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با حضور در دهمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری، گزارشی از آخرین تحولات سیاسی و بین‌المللی و دستاوردهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دوره یک ساله دولت مردمی ارائه کرد و به سوالات اعضای مجلس خبرگان پاسخ گفت.

امیرعبداللهیان در این نشست با اشاره به تغییر و تحول در کم و کیف بازیگران محیط بین‌المللی و افزایش کنشگران دولتی و غیردولتی در این محیط گفت: همه تلاش‌های آمریکا به منظور ایجاد ترتیبات جدید سیاسی و امنیتی در منطقه بدون حضور جمهوری اسلامی ایران به شکست انجامیده است.

 وی افزود: هیچ طرفی قادر نیست که در هرگونه ترتیبات سیاسی امنیتی منطقه‌ای، جایگاه مهم و نقش جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیرد.

امیرعبداللهیان با ناپایدار خواندن شرایط کنونی محیط بین‌المللی و ماهیت بی‌ثبات و متغیر نظام بین‌المللی و وجود کانون‌های متعدد بحران در مناطق مختلف جغرافیایی جهان، تاکید کرد: در چنین شرایطی جمهوری اسلامی ایران یک کشتی آرام در اقیانوس متلاطم جهانی است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اعتراف دوست و دشمن مبنی بر نقش بی‌بدیل مقام معظم رهبری در هدایت مدبرانه کشور در مسیر درست و مدیریت تحولات پیچیده سیاسی بین‌المللی، افزود به یُمن رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب، امروز در حوزه امنیت و ثبات، پیشرفت و اقتدار ملی بهترین وضعیت را داریم.

امیرعبداللهیان افزود: در عرصه اقتصادی نیز با برنامه توسعه پایدار اقتصادی دولت، مسیر پیشرفت را به خوبی و با افتخار و در راستای تأمین هرچه بیشتر رفاه ملت به پیش خواهیم برد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: در حوزه اقتصادی نیز با توجه به رویکرد درست دولت آقای رئیسی مبنی بر سیاست خارجی متوازن با اولویت همسایه‌محور و آسیامحور و نیز عدم گره زدن اقتصاد و معیشت مردم به برجام و مذاکرات رفع تحریم‌ها، روندی بسیار امیدبخش و رو به جلو را در روابط خارجی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری فرهنگی و امنیتی تجربه می‌کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با تبیین دکترین سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند دستگاه دیپلماسی، افزود: متوازن بودن سیاست خارجی بدان معناست که ما روابط خارجی کشور را به یک‌ محور و منطقه خاص گره نزده‌ایم و به همه ظرفیت‌های موجود در پنج قاره جهان توجه کرده و تحقق منافع ملی دولت ایران را هوشمندانه دنبال می‌کنیم.

امیرعبداللهیان ضمن تشریح سیاست خارجی کشورمان در ارتباط با کشورهای حوزه آفریقا، توجه به ظرفیت‌های گسترده موجود در روابط با این قاره را مورد توجه قرار داد.

وی اظهار داشت: موفقیت چشمگیر دولت در مدیریت بحران‌های پیچیده منطقه‌ای و نیز تقویت و ارتقای مناسبات با همسایگان حوزه خلیج فارس بخش دیگری از بیانات وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست بود.

امیرعبداللهیان همچنین توجه جدی‌تر دولت و دستگاه دیپلماسی در خدمت‌رسانی به ایرانیان خارج از کشور را تبیین کرد.

تشریح روند مذاکرات رفع تحریم‌ها بخش پایانی اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان بود.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه ذره‌ای از خطوط قرمز نظام در موضوع هسته‌ای تخطی نمی‌کنیم، گفت: خطوط ترسیم شده رهبر معظم انقلاب در بی اثر کردن تحریم‌ها به موازات ادامه روند مذاکرات، مورد تأکید رئیس‌جمهور است و وزارت امور خارجه و تیم مذاکره‌کننده کشورمان با جدیت و اقتدار کامل در این مسیر حرکت می‌کنند.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ